Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul "I'm magic. " azt...

Angolul "I'm magic. " azt jelenti, hogy varázsló vagyok?

Figyelt kérdés

Üdv!


Minap néztem egy amerikai sorozatot, természetesen eredeti nyelven mint azt évek óta teszem, és egyik részbe azt mondta az egyik szereplő, hogy "I'm magic"


Szó szerint ugye azt jelenti, hogy "Varázs vagyok", de tekintve a szövegkörnyezetre és a szituációra azt tippelném, hogy azt jelenti, "Varázsló vagyok". Ez így van?


2014. márc. 10. 20:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Inkább úgy lehetne fordítani, hogy "Varázslatos vagyok". Valami olyasmi lehet a jelentése, hogy "Király vagyok", vagy valami ahhoz hasonló, amit akkor mondanak, amikor szerintük valami csodaszámba menő dolgot hajtanak végre (pl. egy számukra nehéz matekfeladat megoldása, amit más, hozzáértő egyébként mindenféle gond nélkül meg tudna oldani).
2014. márc. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!