Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgatípus a jobb?

Melyik nyelvvizsgatípus a jobb?

Figyelt kérdés

Nyelvvizsga előtt állok, kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy ti hol nyelvvizsgáztatok, melyik típust ajánljátok, milyen tapasztalataitok vannak.

Mint a legtöbben, én is a "könnyebbre" hajtok, a lényeg, hogy meglegyen az a nyelvvizsga. A listening rész kevésbé megy számomra, és a speakingtől is kicsit parázok (de azért megszólalni természetesen tudok :P). Talán a reading megy jobban, esetleg a writing. De a mumusom a listening. Jobban szeretem az élő párbeszédet... magnóról hallgatni és megérteni egy szöveget sztem nehezebb.



2014. márc. 14. 10:08
 1/6 A kérdező kommentje:

ja és középszintű vizsgára készülök :)


25 l

2014. márc. 14. 10:09
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést rengetegen felteszik, de nehéz megmondani, kinek mi az egyszerű, mindenkinek más, a listeninget sajnos nem fogod megúszni, mert mindegyik vizsgán a szóbeli része... Mennyire megy a nyelvtan? A többség a nyelvtan miatt szokott inkább félni, vannak egyes vizsgatípusok (origo, BME), amiknek az írásbelije eléggé rámegy a nyelvtanra, ezeket nem szokták ajánlani azoknak, akiknek kevésbé megy a nyelvhelyesség és a "karikázgatós" feladatok. Illetve ezeken fordítás is van, mivel kétnyelvű vizsgák, ha nem akarsz ilyesmikkel szórakozni, akkor válassz egynyelvűt.

A szóbeli viszont pl. oigón nem vészes, a magnót háromszor lehet meghallgatni és csak egy szöveg van, míg pl. ECL-en kettő és csak kétszer lehet őket meghallgatni.

A legegyszerűbb az lenne, ha magadnak döntenéd el, mindegyik vizsgatípus weboldalán vannak fent mintafeladatok, nézegesd át őket és amelyik szimpatikus, azt válaszd. Az Euroexamet mondják sokan könnyűnek valamiért egyébként (nekem viszont nincs vele tapasztalatom, nem tudok róla nyilatkozni), de akár keverten is vizsgázhatsz (pl. origo szóbeli, euroexam írásbeli, vagy amelyik vizsgatípusból amelyik rész tetszik).

2014. márc. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sztem a legkönnyebb párosítás: Dexam írásbeli+Origó szóbeli
2014. márc. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, irnal nehany szot a Dexamrol?

Az euro irasbelijet valyon miert gondoljak konnyebbnek?


Van olyan oldal, ahol irasbelire vannak pelda feladatok? Engem felosfok erdekel. Koszi

2014. márc. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Dexam írásbelije kb. ugyanolyan felépítésű, mint az érettségi. Szövegértés, van kb. 4 szöveg és utána igaz-hamis, szövegkiegészítés, címet választani a bekezdéseknek. Nyelvtani rész az meg ugye nyelvtani cuccok, karikázgatós stb. Plusz levélírás meg egy kis esszé szerűség szótár nélkül.

Felsőfok kb ugyanez csak ugyebár nehezebb. Nekem a szövegértéses feladatokból felsőfokún volt 1 nehezebben érthető, de összességében nem volt vészes. Levélírás sem, felsőn hivatalos levél van, nekem az volt h egy balettcsoport menedzsere vagyok és az egyik előadás után rossz hangvételű cikket írtak a csoportról és ezt számon kellett kérni az újságírótól. Még az esszé volt vészesebb, ott az volt a feladat,h szerintem az évek alatt más országokba került magyar dolgokat (pl. festmények) vissza kellene-e szállítani az országba vagy vmi ilyesmi. Olyanokat írtam h pl. a háborúk alatt vittek el a megszállók festményeket és azokat visszalehetne most kérni tőlük, de a vérük árán jutottak hozzá blabla, de pl. a földterüleket nem kérhetnénk vissza stb.

2014. márc. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megneztem a dexamot. Nekem ez nem fog bejonni.. ;(
2014. márc. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!