Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Arra gondoltam, hogy nyáron...

Arra gondoltam, hogy nyáron megtanulok spanyolul. Egyedül. Otthon. Tudnátok segítséget adni a célom kivitelezéséhez?

Figyelt kérdés

17 vagyok, németből már van B2-es nyelvvizsgám és Ausztriában töltöm a nyaramat azzal a reménnyel, hogy tudok egy kevés pénzt keresni és fejleszteni a nyelvtudásomat. Angolul meg japánul csak "kocsmanyelven" beszélek, de szerintem B2-es szintig eljutok azokból is 2 éven belül. Ja..., és tanultam 3 évet latint, de nem láttam értelmét, ezért abbahagytam.


Két és fél hónapon át napi 5 órát tudok nyelvtanulásra szánni, szerintem ezzel már (majdnem) eljuthatok a B2-es szintig. Szeretnék bizonyítani azzal mindenkinek, hogy szeptemberben plusz egy nyelvvizsgával térek vissza a gimibe.


A spanyol nyelv tanulható otthon, tanár nélkül, nem? Milyen könyveket, internetes oldalakat ajánlotok (akár angol nyelven)?


Én Gaál Ottó Kreatív nyelvtanulás c. könyvére gondoltam, bár kissé monton, ami nem tetszik...


Fogékony vagyok más európai nyelvre is, de szerintem a spanyolnak van a legtöbb értelme, és egyetlen nyár alatt talán ebből van a legtöbb esélyem. A hollandon is gondolkodtam sokat, de az túl könnyűnek tűnik német után... Olyat akarok, ami kihívást jelent, de azért vehető legyen egy nyár alatt (például kínaiul valószínüleg nem lenne túl sok esélyem)


Amúgy szeptemberben eljárhatok pár órára tanárhoz nyelvvizsgára való felkészítéshez, de lehetőleg olcsón szeretném megúszni a tanulást. Főleg a nyelvek iránti rajongásomra és a szorgalmamra számíthatok.


Köszönöm a válaszokat előre is!



2014. márc. 19. 18:12
 1/6 MrPifta ***** válasza:
52%

én a duolingo.com oldalon tanulok spanyolul, már elég jól megy, de ez max középszintre fejleszt fel. E mellé kell nyelvkönyv is. Továbbá ebből egyelőre angol-spanyol van, magyar-spanyol még nincs.

Napi 5 óra nyelvtanulással pár hónap eljutni középfokúig.

2014. márc. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. márc. 20. 06:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!



Én évekkel ezelőtt szintén egyedül álltam neki a spanyolnak, bár őszintén szólva nem fejeztem be különböző okok miatt, de találtam egy nagyon hasznos könyvet, ráadásul leértékelve sikerült megvennem kb. 400 forintért, nagyon tudom ajánlani, egyszerűen tökéletes! A szerző Király Rudolf, a könyv címe pedig Tanuljunk könnyen, gyorsan spanyolul!


Ha jól tudom, a Spanyol nyelvkönyv - ami szintén az ő szerzeménye - egy és ugyanaz, csak talán régebbi. Ha használsz torrentet, akkor onnan is le tudod szedni.


Sok sikert, remélem, hogy sikerül megvalósítani, amit elterveztél, a spanyol eszméletlen jó nyelv, és tényleg van értelme, rengeteg országban hivatalos nyelv, sokan beszélik!

2014. márc. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a javaslatot és a jókívánságot! Remélem, valóban lesz erőm véghezvinni. És igen, eszméleten jó és hasznos nyelv ;) (bár engem minden nyelv lenyűgöz:D)
2014. márc. 20. 19:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ezt nézegettem:


[link]

2014. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
49%
Kreatív németet vittem végig,kezdőt is haladót....mellette egy évig magántanárhoz jártam.Most érzem magam középszinten ;).Túl sokat ne várj tőle...kidobott pénz!
2014. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!