Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan aki tökéletes...

Van itt olyan aki tökéletes tud németül?

Figyelt kérdés
Vagy legalábbis nagyon tud. És hogy tanult meg? Én most próbálkozok a német mesék nézésével,de a gyors beszéd miatt,alig értem.Meg csak nagyon alapszinten tudok.De ha kimegyek szeretném legalább tudni a nyelvet.És aki tudja (TI) az már biztos nagyon büszke magára. :)

2014. márc. 22. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:

A lényeg az, hogy ne add fel, bármilyen nehéznek tűnik is elsőre! Próbálj magyar feliratot keresni ahhoz, amit nézel, aztán, amikor azzal már nem jelent kihívást a film, nézd német felirattal (a legjobb lenne ugyanazokat újranézni), majd ha ezt is könnyen érted, elhagyhatod a mankót. Sajnos német filmhez feliratokat találni elég nehéz, úgyhogy ha esetleg nem sikerülne, nem baj, keress olyan meséket, amiket szinte kívülről tudsz, nézd meg őket többször is, szépen lassan hozzászoksz majd a kiejtéshez és a beszédtempóhoz. Keress egy kis német nyelvű olvasnivalót, akár meséket, akár híreket interneten, bármit (de azért ne az atomfizika legújabb kutatási eredményeivel kezdd). Először csak olvasd el, próbáld megérteni a lényeget, és csak második nekifutásra használj szótárat. A hasznosnak tűnő szavakat ki is írhatod magadnak, könnyebb lesz megtanulni ÉS használni őket, ha szövegkörnyezethez tudod kötni. Keress levelezőtársat, akivel gyakorolhatod a nyelvet. Már az e-mailezés is sokat segít, Skype-olni pedig annál is hasznosabb. És eközben ne feledkezz el a nyelvtanról sem, tanulgasd szorgalmasan a szabályokat, mindegyikhez tanulj meg egy-két példamondatot is, amit felidézve eszedbe jut a konkrét szabály is. Mit tudom én, az "ich liebe dich" (=szeretlek) mondatból mindig be fog ugrani, hogy a lieben tárgyesetet vonz és a du tárgyesete a dich.

Nekem személy szerint az is sokat segített, hogy közelről megismerkedtem a német kultúrával, így közelebb éreztem magamhoz a nyelvet, motiváltabbnak éreztem magamat.

Persze, ha tényleg kimész Németországba, mindez sokkal egyszerűbb lesz. Egyáltalán nem kell felsőfokon beszélned, amikor megérkezel, ha németek közt leszel, úgyis villámgyorsan fogsz fejlődni, kezdetben bőven elég, ha nem tudnak eladni. ;)


Azt nem állítom, hogy én tökéletesen beszélek németül, sőt, fényévekre vagyok a tökéletestől. Viszont a fent említett módszerek segítségével gyorsan, hatékonyan tudok tanulni, és esélyem sincsen ráunni, úgyhogy remélhetőleg egyszer "penge" leszek.

Sok sikert!

2014. márc. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsö válaszolónak: Ha ezt érted, akkor már "penge" vagy!...:))


[link]

2014. márc. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Második: teljesen véletlenül reál gimnáziumba jártam, úgyhogy ezt értem. :D
2014. márc. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!