Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A helyemben melyik típusú...

A helyemben melyik típusú német középfokú nyelvvizsgát választanátok: ÖSD, ECL, TELC?

Figyelt kérdés

Azt érdemes rólam tudni, hogy nyelvtanban és főleg írásban vagyok jobb, szóban kevésbé, de ha felkészülök a témákból azért szóban is "elmakogok".

És sajnos nem is vagyok túlságosan fantáziadús pl ha levelet kell írni...

Szerintetek melyiket válasszam? Mindegyik típusnak vannak előnyei és hátrányai is, ezért nem tudok dönteni.


2009. dec. 16. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az egyik osztályársam nemrég vizsgázott németből az ECL-nél...Szóbeli párban megy,mielőtt megtudták,hogy ki kivel lesz párban gyorsan megbeszélték,mit kérdeznek egymástól.

Egy prezentációt kellett ott előadni,és a végén a társad feltett neked egy kérdést.

Pl: A csaj beszélt a kedvenc filmjéről és aztán a párja megkérdezte tőle,hogy ki a kedvenc szereplője.


Itt az írásbelin karikázós feladatok voltak,volt levél is azért...


De azt tudni kell,hogy az osztálytársamat előtte 3szor megvágták az ÖSD-nél.

Ott durvább a szóbeli,képleíráson elég gáz képek vannak...


Szóval én az ECL-t ajánlom :-D


(Mondjuk van olyan osztálytársam is,akinek elsőre meglett az ÖSD-nél)

2009. dec. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
milyen a szókincsed? ha nagyon jó, akkor ECL-t ajánlom, de itt 2 levelet is kell írni. ha biztonságosabban érzed magad szótárral, akkor ÖSD, ott használhatsz szótárt is. viszont ha az egyik részen megbuksz itt, akkor mind a két részt újra kell csinálnod. nyelvtani feladat asszem a 3 típus egyikében sincs. mondjuk én a BME-t ajánlom:D ott van nyelvtani feladat, szövegértés, 1db levél(2ből választhatsz) és fordítás. a szóbelin 2 témát kell elmondanod és szituáció, szerintem egyszerű, és a magnóhallgatás sem vészes.
2009. dec. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de tisztában vagyok vele, hogy miből állnak az egyes típusú vizsgák.

Jártam nyelvvizsga előkészítő tanfolyamra, ami erre a három félére készített fel. Mindhárom típusból oldottunk meg egy csomó feladatsort.

A szóbelit is nagyjából tudom hogy megy, azt is tudom, hogy pl melyiknél lehet szótárt használni, még a vizsgadíjakat is pontosan.

Csak azt nem tudom eldönteni, hogy melyikre menjek.

- Az ÖSD azért szimpatikus, mert az írásbelije szerintem annak a legkönnyebb és lehet szótárt használni és a magnóhallgatás része sem rossz. Hátrány viszont, hogy csak komplexként lehet letenni és két levél (vagy levél és fogalmazás) van.

- Az ECL azért nem annyira szimpi, mert elég megvezetősek az olvasásértések. A szóbeli témalistában van olyan téma, amihez magyarul se tudnék hirtelen 2-3 mondatnál többet hozzászólni. Itt is 2db hosszabb (200 szavas) levél van. Nagy előnye viszont, hogy ez a legolcsóbb vizsga.

- A TELC-nek szerintem a legnehezebb és leghosszabb a szövegértése. A magnóhallgatást csak egyszer lehet meghallgatni, ez sem túl jó, mert mi van ha közben elbambulok. Vagy pont írom az előző választ, mire mondja a következőt.

A szóbelin 5 előre megadott témáról kell beszélni. (Kedvenc könyv, film, koncert, sportesemény, utazás.) Persze van még két további feladat is, de ha ezt jól elmondom, az már egyharmad siker. Viszont ezzel az a bajom, hogy nincs kedvenc könyvem, se filmem, nem érdekel a sport és utazni se szoktam. :( Szóval előtte ki kell találnom valami kamu szöveget és azt betanulni.

A tanfolyamról is, egyébként ahova jártam ezt a Telcet favorizálják a többiek is, de szerintem egyáltalán nem jobb a többinél. Igaz talán nem is rosszabb.


Szóval a hármat összehasonlítva melyik lenne a jobb? Esetleg valakinek van a Telcről véleménye, tapasztalata?

Ezeket először azért nem akartam leírni, hogy ne befolyásoljak senkit.

2009. dec. 16. 18:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok jó szóban, meg magnóban sem, de nekem a TELC középfok elsőre meglett, és nem is találtam nehéznek. (4 éve vizsgáztam) Azóta már megvan a felső fok is, de az ÖSD. Szerintem a telc kicsit könnyebb, de az ÖSD-ben az a jó, hogy rugalmasabbak a ponthatárok, és ha az egyik rész (pl. magnó) nem sikerül jól, még mindig kijavíthatod a másikkal.
2009. dec. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Lehet, hogy én is Telcre fogok menni.

Egyébként a ponthatárok nem mindegyiknél úgy vannak hogy 60%-ot el kell érni, de mindegyik feladatnál minimum 40-et?

2009. dec. 19. 07:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, melyiket tetted le?

Am. az első válaszoló nekem kicsit homályos, bocsi, a TELC-nél van prezentáció és annál kell kérdezgetni egymástól a végén, ECL-nél beszélgetnek(bemutatkozás)

aztán vizsgáztató általi téma, amit nem magunk választhatunk, aztán pedig a képleírás.

2010. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne a tapasztalatod, véleményed, ha már letetted a nyelvvizsgát :)
2010. aug. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!