Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvkönyveket ajánlaná...

Milyen nyelvkönyveket ajánlanátok gyerekeknek?

Figyelt kérdés
A 9 éves unokaöcsém angolt tanul az iskolában. Az anyukája új nyelvekkel szeretné megismertetni, ill. az angolt szeretné fejleszteni. Milyen "kedvcsináló könyveket ajánlanátok(bármilyen nyelvű)? Nekem vannak könyveim, de azok sajnos nyelvvizsga felkészítő könyvek, ami neki még korai. Esetleg valamilyen internetes oldal vagy program? Előre is köszönöm a segítséget!

2014. márc. 25. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
En megprobalkoznek kulonboz oxfordos konyvekkel, mert azokat a nyelvtudas szintje szerint csoportositjak (betumeret, szokincs, szavak szama, nyelvtan...) es a kezdoknek sok sok kep is van benne. En az ilyenekkel kezdtem. :)
2014. márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Őszintén, 9 éves korban ez még nagyon nem könyv-függő. Élményeket kell vele szereztetni. Külföldiekkel vegyülni, angolul beszélő társaságokba járni, a Belvárosban vele együtt turistákkal beszélgetni, hasonló korú külföldi gyerekekkel összeismerkedni, cserediák-programra, angol nyelvi táborba stb küldeni...
2014. ápr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Otthon angolul beszélgetni vele, (kezdve először egyszerűekkel, mint pld "come here", "sit down please", ételek nevei a vacsoránál, játékszerei neve, iskolai tantárgyak neve stb...

Együtt angol dalocskákat tanulni, mesét közösen mondatonként megértve olvasni...

Angol nyelvű mesefilmek, számítógépen csak angol nyelvű játékok...

Egyszóval otthon a csapból is angol folyjon.

2014. ápr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze ha egyik szülő sem tud saját maga angolul, az nagy hátrány... Esetleg valaki a rokonságból, szomszédságból stb fel tudja vállalni. Vagy magántanár.
2014. ápr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a szülei nem nagyon tudnak angolul, de mindenképp szeretnék, hogy több nyelven tanuljon, és hogy megszeresse a nyelveket. Ezzel kapcsolatba kérték ki a véleményemet, hogy hogyan tudnám meghozni a kedvét a nyelvtanuláshoz.
2014. ápr. 7. 15:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit én tudok ajánlani, az a duolingo nyelvtanító honlap. Sajnos magyarról csak angolul lehet tanulni, de ha már jól megy, akkor angol nyelvről lehet elég sokat. Szerintem ez azért lenne jó, mert nagyon szép a design, ami egy kisebb gyerek esetében eléggé figyelemfelkeltő...ha meg nem tudnak a szülők angolul, akkor meg pláne, mert ki is ejti, és pár magyarázatot is fűz (bár szerintem nem eleget) a nyelvtanhoz. Kis, pár perc alatt elvégezhető leckék vannak benne (egy leckébe kb 10 új szót tanít), szóval nem kell sokáig koncentrálnia, de nekem nagyon tetszik, hogy a szavakat mondatba rakja, és így a korábbi anyagot is kikérdezi. Nem tudom, hogy egy 9 évest mi motivál, de könyvet így most nem ajánlanék, mert szerintem az egy ilyen korú gyereknek még túl tömény, bár ki tudja :)
2014. máj. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!