Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek, az jó ha egy...

Szerintetek, az jó ha egy középiskolás 4-5 nyelven tud, tanul?

Figyelt kérdés

Nagyjából középiskola végére.

És,igen,rólam van szó.Nagyon szeretem a nyelveket,ebben az irányban akarok továbbtanulni is majd.

Most 3 nyelven beszélek: angol,francia és orosz.És persze a magyar,de azt nem adtam hozzá,mert az egyértelmű.

Ezt a 3-at mindenképp ,és gondolokodok még plusz 1 vagy 2-n.

Mennyire furcsa,ha valaki középsuli végére 4-5 nyelven tud?A nyelvérzékem meglenne hozzá,és érdekel is.


2014. márc. 25. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Egyszerre 4-5 nyelven tanulni nem elég hatékony, sokkal kevesebb energia és idő ráfordítást igényel ha megtanulsz 2 nyelven és azt már csak szinten kell tartani(ami tanuláshoz képest nem nehéz) és akkor kezdesz el 2 másikat tanulni.


Egyszerre 4-5 nyelven tudni jól hangzik elsőre de az se mindegy milyen szinten megy. Ha egy nyelvből levizsgázol C2 szinten az sokkal többet ér mintha 4 nyelven beszélnél középfokon.

2014. márc. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha érdekel és szívesen csinálod, ne érdekeljen, fura-e. Én is három nyelvet tanulok pillanatnyilag, és erősen gondolkodok egy negyediken. Szerintem mindenképpen jó, hiszen a saját dolgodat könnyíted meg vele, ha már az egyetemi képzés előtt ilyen komoly tudást halmozol fel, és később majd annál könnyebb lesz érvényesülnöd, minél több nyelvet beszélsz jól. :)
2014. márc. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Biztos többet érsz vele, mint ha a kémia, biológia és fizika könyvek apróbetűs részeit magolnád, még ha ez az életre is készít fel a tanárok szerint...:/
2014. márc. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

gratulálok, ügyes vagy.

igen, "furcsa", ha valaki 4-5 nyelvet ismer bármilyen szinten középiskola végére, de azért furcsa, mert nagyon ritka.

ha érdekel, tanulj amennyit csak bírsz, te tudod, hogy merre a határ.

én is így voltam a középiskola végére, tehát nem lehetetlen.

én végül fordító lettem és külföldön élek, de ha nem fordító akarsz lenni, akkor érdemes szakmai tudást szerezni egyéb területen (tanár, jogász, közgazdász stb.), a sima egyetemi nyelvszakkal pl. elég göröngyös lesz. :)

sok sikert!

2014. márc. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sok így egyszerre, de vannak, akiknek megy a dolog. Szerintem angolt és a németet kell erőltetni egészen C2-s szintig, a többit meg csak kevesebbet tanulni, ha ilyen sokat tanulsz. Az angol az segít a többi tanulásában is. És tényleg igaz az, hogy amit középfokú néven adnak, az nem sokat ér.


Jó kérdés, hogy az elsőt miért húzták le (akárki is volt az). Véleményt nyilvánított, és logikusan érvelt mellette.

2014. márc. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!