Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol találok Angol-nyelvizsgáho...

Hol találok Angol-nyelvizsgához szabályokat vagy feladatsorokat, vagy ilyen igeidős táblázatot?

Figyelt kérdés
Köszi előre is, de neten nem találtam semmi használhatót....
2014. márc. 27. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mit szeretnél? Nem annyira érthető ugyanis abból, amit leírtál.


Mit értesz az alatt, hogy igeidős táblázat? Azon igék táblázata, melyeknek a past simple és past participle formája nem szabályos? Az egynyelvű szótárak mindig listázzák az alakokat adott igénél, de itt egy táblázat is, ha az kell:


[link]


Milyen nyelvvizsgaszabály? Mit értesz ez alatt? Az, hogy hogyan történik az értékelés, az az adott nyelvvizsga honlapján van. Mind értékelés szempontjából, mind szükséges nyelvtani ismeretek szempontjából. Ha ott van. Ha nincs ott, akkor vagy fel kell hívni őket, vagy be kell menni hozzájuk és megkérdezni. Telefonszám az mindig van. Itt van például egy Euro-s értékelési útmutató:


[link]


Feladatsorok is a honlapon szoktak lenni, ha vannak. Egy részét meg nem hozzák nyilvánosságra.


Mivel nem írtad le teljesen érthetően, hogy mire gondolsz, ezért még nem írom azt, hogy lusta voltál utánanézni. De nekem ez lenne az első tippem így látatlanban.

2014. márc. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem nyelvizsgaszabályt kerestem( akkor egybe írtam volna) , hanem pl mikor használjuk az egyszerű jelent, vagy mikor will vagy would, stb.... végülis majdnem ugyan az mint az igeidős táblázat, csak kicsit részletesebben!
2014. márc. 27. 10:47
 3/4 A kérdező kommentje:
utánanéztem, és keresgéltem( most is azt bújom), eddig egy táblát találtam, de az is hiányos... meg egy interaktív angol-nyelvtanos könyvet bújok, de kissé értetetlen számomra, mert össze-vissza vannak benne leírva a szabályok...
2014. márc. 27. 10:48
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ott vannak leírva a használatok. De ez sem teljes. Én még nem láttam olyan könyvet, ahol teljes egészében elfért volna a dolog. Az angol nehéz felsőfokon, ezt el kell fogadnod. Ha ez megy, akkor próbálkozhatsz a Grammar in Use-zal, majd az Advanced Grammar in Use-zal.


Ha ez, mind a három megy reflexszerűen, akkor sejtesz már valamit. De azt már most elárulom, hogy a felsőfokú könyvhöz nagyon kellenek az előismeretek, hogyha jól akarod érteni, amit leírnak. És nem akarlak lehangolni, de még ha ezekkel megvagy, akkor is lesznek olyan esetek, amikor megkérdezed, hogy na most akkor vajon melyik igeidő is kellene.

2014. márc. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!