Present Simple?

Figyelt kérdés
Present Simplenel van egy olyan, hogy 'mondatkezdő kifejezéseknél használjuk ( hope,think, believe). Oké, vannak példák, értem a példákat, viszont valami definíciót nem tudnátok mondani? mert egyszerűen nem értem, hogy mit takar ez, mik azok a mondatkezdő kifejezések? valaki megtudná határozni? köszönöm

#angol #Present Simple #mondatkezdő kifejezések
2014. márc. 29. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ezt nem tekintem olyan igazi használati módnak, hogy őszinte legyek. Nem véletlen, hogy nem említik mindenhol. Azért nem tekintem annak, mert igaz ugyan, hogy használod az egyszerű jelent, de nem kell tudnod megmondani, hogy ez a jó igeidő vagy másik.


Vannak ezek az igék, amiket úgy hívunk, hogy 'performative(s)'. Ezeket lehet úgy használni, hogy amikor az ember mondja, akkor csinálja is, illetve azt állítod, amit csinálsz. Pl. 'hope', 'believe', 'think', 'bet', 'promise', 'apologies'.


Példa: I promise I won't be late.


Ez a használat egyedül erre a nyúlfaroknyi részre vonatkozik: "I promise", a második részre már nem (nem is egyszerű jelenben van, mint láthatod).

2014. márc. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pardon!


*apologise

2014. márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Őőő értem, vagyis akkor a példa amit leírtál az egyszerű jelen? mert ha igen akkor értem, köszönöm
2014. márc. 29. 14:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első része egyszerű jelen (és erre vonatkozik az általad látott használat), a második része meg egyszerű jövő.
2014. márc. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!