Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyesek ezek a mondatok angolul?

Helyesek ezek a mondatok angolul?

Figyelt kérdés

Most tanulom az alapfoktól,de az elöljárószavakba belekeveredtem.


He writes to me- Ír nekem. Miért to? miért nem for? vagy for-al is jó ?

Valamint : But what for? Azt jelenti,hogy" De minek" miért ezt jelenti? vagy ez is olyan,hogy így kell bemagolni,oszt felesleges agyalni rajta,ez így van? Köszönöm a választ előre is!



2014. márc. 29. 15:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Valamint for you,to you. Mi a kettő között a különbség?
2014. márc. 29. 15:15
 2/11 A kérdező kommentje:

Is not like- "Nem olyan mint" ez így okés? szerintem elég furcsán hangzik


I work for them- Dolgozok nekik. Ide miért for ,és miért nem to? a kettőt nagyon keverem.

2014. márc. 29. 15:17
 3/11 A kérdező kommentje:
De ha valaki egyszerű konyhanyelven el tudná magyarázni az összes elöljárószó használatát,hogy melyiket mi elé tesszük,azt megköszönném.
2014. márc. 29. 15:21
 4/11 anonim ***** válasza:

A 'write'-os téma jó 'for'-ral is és 'to'-val is, de mást jelent.


'write(s) for me' = mondjuk 'megírni a levelet nekem'. Olyan jelentésben, hogy helyettem (valamiért, mert lusta vagyok rá, vagy valaki a kedvemben akar járni, vagy akármi). A 'for'-nál van valamilyen hasznom a dologból.


'write(s) to me' = 'levelet írni nekem'. Én vagyok a címzett, nem pedig helyettem írnak meg egy levelet.


"But what for?"


Ez egy hiányos mondat. Írok neked egy teljeset:


What do you use your computer for?

= Mire használod a gépsast? (milyen céllal, mit tudsz vele csinálni, mire alkalmas, stb.)

2014. márc. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
EZ így nem fog működni. FELEJTSD EL a szó szerinti fordítást!
2014. márc. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A "to" olyan prepozíció, aminek iránya van. Valaki felé irányul a cselevés. Pl mozgásnak iránya van, a levélnek címzettje. A "for" mást jelent. Nincs iránya.

Minden tanuló keveri, és ez a magyarázat se teljesen százas, én azt szoktam tanácsolni, hogy szavakkal együtt tanulják a vonzatot.

2014. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Előző eszmefuttatásomhoz hozzátenném, hogy ez sem fog bejönni mindig, nem egy kőbevésett szabályról van szó, de ha alapnak megjegyzed, az nem baj.


"De ha valaki egyszerű konyhanyelven el tudná magyarázni az összes elöljárószó használatát"


Kizárt, nagyon összetett kérdésről van szó. Gyakorolj, olvasgass róla, kérdezz. Minél konkrétabban, teljes mondatokkal (esetleg szövegkörnyezettel), mert akkor lehet hatékonyan megválaszolni. Ha van biztos magyar és angol fordításod is, akkor mindkettőt írd le.


Tehát érted, minél jobban szűkítsd le a problémát.

2014. márc. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. márc. 29. 15:31
 9/11 A kérdező kommentje:

Találtam egy leegyszerűsített verziót! Akit esetleg érdekel


[link]

2014. márc. 29. 15:51
 10/11 anonim ***** válasza:

"Is not like- "Nem olyan mint" ez így okés? szerintem elég furcsán hangzik "


Alany is kell a mondatba: It(you) is (are) not like...

2014. márc. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!