Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A múltbeli cselekvések kifejez...

A múltbeli cselekvések kifejezése esetén mikor kell a would-ot, és mikor a used to-t használni?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a választ.

2014. márc. 29. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Would-ot sohasem használom rá. Csak a feltételes módra. "akarnám" az used to pedig akkor van, ha valamit csináltál, de már nem. pl régen cigiztem, de már leszoktam róla. Vagy régen magyarországon laktam. Már nem.
2014. márc. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 'used to' mindig használható, a 'would' akkor, ha valamilyen múltbeli szokást, rendszeres cselekvést jelöl.


Bővebben: [link]

2014. márc. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: mindig használható abban az értelemben, hogy olyan múltbeli állapotot írok le, ami a jelennel szembesíthető, mert már nem áll fenn. A 'would' is használható ilyen értelemben az említett megkötéssel.
2014. márc. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha pl kérdezel akkor szerintem csak used to lehet. Did you ever used to play with legos?
2014. márc. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Függő beszéd/függő kérdés/(jövő a múltban):

"Tudni akarta, hogy mikor érkeznek meg (fognak megérkezni) a vendégek."

"He wanted to know when guests would arrive."


Valaha...

"Édesapám valaha vadász volt."

"My father used to be a hunter."

2014. márc. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ismét megelőztek, a 2-3-4-es válaszok minden lényegeset elmondtak, és helyesen.


#1 Nem az volt a kérdés, hogy TE mire használod :D

#5 a függőbeszéd miatti alakulás egy másik eset, valóban az is igaz, de a kérdés nyilván nem erről szólt.

2014. márc. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amúgy a két kifejezést a megfelelő módon 1 mondatban is mondhatod, kimondottam igényes szerintem. Pl.:


I used to be the kind of child who would question everything.

2014. márc. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!