Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire jó ötlet az, hogy...

Mennyire jó ötlet az, hogy angol anyanyelvűekkel levelezzek? (tehát levelezőtárs)

Figyelt kérdés

Nyelvtanulás céljából. Nyelvtudási szinten nem olyan magas(középfokú érettségi erős közép)

Ha érdemes, akkor milyen oldalt ajánlnátok?

Nem fogják félreérteni a dolgokat?


2014. ápr. 1. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, bocs, de ilyen hozzáállással hagyjad... mégis miért lenne rossz ötlet, és mit értenének félre? Az ilyen oldalakon levelezőtársakat keresnek (legtöbbször megadják, mely ország lakói iránt érdeklődnek). Vagyis angol anyanyelvűek is érdeklődhetnek nem angol anyanyelvűek iránt. Akkor mi a gond?
2014. ápr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.:)


Félreérteni dolgokat: vagyis leírok valamit(és úgy gondolom,ahogy), de az olvasó fél teljesen mást vesz le belőle, mint amire gondoltam.

2014. ápr. 1. 15:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Félreértés mindig előfordulhat, de még két anyanyelvű között is.
2014. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem.:)
2014. ápr. 1. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Erős nyelvi tudás kell hozzá. Egyéb esetekben a következők fordulhatnak elő:


- félreérted őt, összezavarod magad

- félresikerült mondatoddal megsérted őt (arra nem feltétlenül lesz képes, hogy megértse azt, hogy te nem akartad megsérteni, hanem szimplán nem tudsz angolul)

- ha a saját nyelvét sem tudja jól, akkor az megint problémás (nagyon jól látható, hogy a magyart is milyen sokan beszélik rosszul, vagy milyen trehányak az emberek, amikor megírnak egy hozzászólást: csak nézd meg a saját kérdésed)


Erre mindre figyelni kell, de más, nem várt problémák is adódhatnak.

2014. ápr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nézzem meg a saját kérdésem. Tudtam,hogy én leszek az egyik.:P

Valahogy fel kellett tenni a kérdést.:P


Köszi a választ, valami ilyesmire gondoltam én is. (Ilyen problémák)

2014. ápr. 1. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!