Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eddig kb 7-8 évig angolt...

Eddig kb 7-8 évig angolt tanultam. Most szeretném elkezedeni a németet is. Mennyivel nehezebb, honnan kezdjem milyen intenzíven?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 4. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ez igazából attól függ, milyen szinten tudsz angolul. Angolban az eleje nagyon egyszerű (nincs igeragozás, stb..), aztán később, középszint felé elkezd durvulni (igeidők, gerunds, infinitives, phrasal verbs, stb.). A német pedig fordítva van: az elején meg kell tanulni a névelők eseteit, a melléknévragozást, stb. és utána már könnyebb. Szóval, szerintem kösd fel a gatyád! ;)
2014. ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Angol után német sokkal nehezebb, mint fordítva.

Sokak szerint ésszerű nyelv a német, de nem egyszerű.

2014. ápr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is nehezebb a német, nyelvtanilag legalábbis.

Az intenzívitása meg attól függ, hogy milyen szintre szeretnél eljutni és mennyi idő alatt. Mi a cél? Nyelvvizsga vagy hobbiból?

Én tanultam angolt, németet, és most hobbiból álltam neki a spanyolnak. Mindig is érdekelt, tetszik is, de nem célom nyelvvizsga, nem vagyok határidőhöz kötve, így hetente 3-4 nap foglalkozom vele, 2 - 2 és fél órákat.

Németből youtube videókat nézek (extr@ sorozat) plusz szótárazom, nyelvtant is ismétlek. A Start könyvből és ennek folytatásából az Unterwegs-ből tanultunk suliban, így ezen könyvek alapján haladok.

2014. ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én általánosban némettel kezdtem, aztán tanultam angolt.

Német ésszerűbb, de minden szabályra van ezer kivétel!:D Nehéz lesz az angol után.

2014. ápr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Uhh.. köszönöm! :) Hát olyan szintre szeretnék eljutni, hogy alapszinten tudjak beszélni. Így a mindennapi dolgokhoz.
2014. ápr. 6. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!