Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor ing és mikor to? Elmagya...

Mikor ing és mikor to? Elmagyaráznátok roviden és értelmessen?

Figyelt kérdés
nem és nem tudom megérteni mikor to és mikor ing ,ahogy a tanár magyarázta nem értettem ,utána néztem konyvekbe ,interneten de sehol nem értem :( vlki leírná egyszeruen ? nagyon nagy segítség lenne :)

2014. ápr. 8. 17:09
 1/3 tubifex ***** válasza:

mind kettőt lehet használni. pl:

szeretek táncolni

I like to dance.

vagy

I like dancing

ennyi

2014. ápr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, amikor két ige van egymás után, akkor az nehéz eset. Egynyelvű szótárat kell hozzá használni.


Van olyan, hogy


1. csak 'to + infinitive' használható

2. csak 'ing' használható

3. mindkettő használható jelentésváltozással

4. jelentésváltozás nélkül használható mindkettő

5. mindkettő használható jelentésváltozás nélkül UK angolban, US angolban csak az egyik


Az első négy változatra kell nagyon odafigyelni, az extrákat meg úgyis észreveszed, ha egynyelvű szótárat használsz. Kétnyelvű szótár erre nem nagyon használható.

2014. ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

-ing általában arról szól, amit éppen csinál

to általában a jövőbe mutat, célt határoz meg


Pld.:

I like dancing. = Szeretek táncolni. (Már járok is táncolni, és szeretem, amit csinálok.)

I'd like to dance. = Szeretnék táncolni. (Még nem táncolok, de ez a célom, tervem.)


He stopped smoking. = Abbahagyta a dohányzást. (Dohányzott egy ideig, de leszokott róla.)

He stopped to smoke. = Megállt dohányozni. (Ment valahova, vagy csinált éppen valamit, de félbehagyta azt, amit csinált, azért, hogy dohányozzon.)

2014. ápr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!