Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van különbség a Németországban...

Van különbség a Németországban letett Goethe nyelvvizsga és a Budapesten letett Goethe nyelvvizsga között?

Figyelt kérdés

Jelenleg Németországban élek, (előreláthatólag augusztusig) és szeretnék nyelvvizsgát tenni németből. Az utolsó nyári dátum nyelvvizsgára itt ahol lakom július első hetében van. C1 szintre szeretnék menni, de nem vagyok benne biztos, hogy sikerülne júliusban. De ha idekint most nem csinálom meg, akkor csak otthon Magyarországon tudom ezután (akkor már ősszel vagy télen mennék, hogy biztosra menjek), viszont nem tudom, hogy van-e különbség az otthoni és a külföldi Goethe nyelvvizsga között.

Emellett az is lenne még a kérdésem, hogy ha idekint csinálom meg ezt a nyelvvizsgát, akkor otthon ugyanúgy honosítani kell, hogy elfogadják? Az kb. mennyi plusz költséget jelenthet?

Illetve még azt szeretném tudni, hogy az eredmény, tehát hogy pontosan hány százalékot értem el a nyelvvizsgán benne áll-e a nyelvvizsga bizonyítványban (akár részekre lebontva is) vagy nem?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. ápr. 14. 22:22
 1/3 anonim válasza:

Helló, nincs semmi különbség.


Én Magyarországon csináltam, annyi, hogy a Goethe intézettől kapsz egy kartonpapírt németül, hogy megvan a nyelvvizsga, és rajta vannak az eredmények. Ha Magyarországon vizsgázol, akkor kapsz mellé egy keményfedeles nyelvvizsga bizonyítványt is, hogy államilag elismert. Abban nincsenek benne a százalékok.


Az akkreditálásban nem vagyok biztos. Itt tudsz utánanézni, és érdeklődni: www.nyak.hu

2014. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Otthon fogok nyelvvizsgázni. :)
2014. máj. 18. 23:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet ott többe kerül
2017. márc. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!