Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi az előnye annak hogy én...

Mi az előnye annak hogy én németet tanulok angol helyett?

Figyelt kérdés
Mert én nem látom értelmét...

2014. ápr. 18. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Az angolnak látnád értelmét? Régen azt mondták, ahány nyelven beszélsz, annyi ember vagy.
2014. ápr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Angol világ nyelv így igen.
2014. ápr. 18. 21:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Mehetsz Ausztriába.
2014. ápr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én sem látom előnyét. Az angol világnyelv, szerintem sokkal hasznosabb. Mondjuk a németet sem kell leírni.

Attól függ, ki vagy, tervezed-e az életed során a külföldi munkát, vagy külföldiekkel való kapcsolatépítést, stb.

2014. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha engem kérdezel, a gyerekemet előbb angolra taníttatnám, ha lenne.
2014. ápr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
az egvilagon semmi
2014. ápr. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Egyébként fogsz te még angolul tanulni ne aggódj, és akkor majd annyi előnye lesz a németnek, hogy nem csak angolul fogsz tudni, hanem lesz egy plusz nyelved is és ki tudja, lehet hogy a német nyelvtudásod fog munkához segíteni. Általában az emberek megállnak az angolnál, mondván, már beszélem a világnyelvet, a többi nem lényeg, holott mivel ezt már szinte mindenki beszéli, ezért kell valami plusz amivel kitűnsz a sok angolul beszélő közül. És Európában amúgy se rossz, ha épp beszélsz németül is. Főleg, hogy szerintem a német után könnyebb is lesz az angolt tanulni, nekem legalább is könnyebb volt.
2014. ápr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
keine panik! :D én angolt választottam gimnáziumban úgy, hogy előtte németet tanultam...tény, hogy megtanultam angolul(úgyahogy), de mit jelent ez a mai világban...szinte mindenki tud angolul, de ha használni akarod el kell menned a világ végére. Szerintem Közép-Európában igenis hasznodra válik a német nyelv. Bármikor átmehetsz dolgozni Ausztriába (akár nyári munkára)Németország, Benelux az EU bölcsője, sokkal jobban elismerik a németet mint az angolt. Hidd el csak előnyödre válhat! Ha már sikerül egy germán nyelvet megtanulnod a másik már gyerekjáték lesz ;)
2014. ápr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!