Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Írnátok nekem egy szőke...

Írnátok nekem egy szőke lányról egy személyleírást franciául? 10mondat kéne összesen. Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés

2014. ápr. 26. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Szívesen lefordítok Neked akár tizenöt mondatot is, de a magyar szöveget Te add meg. Fifti-fifti! :D

Viccen kívül: írj le nekem tíz mondatot, és megy a fordítás.

És van itt rajtam kívül más jó franciás is, de hogy teljesen mi csináljunk meg mindent...


A bientôt! :)

2014. ápr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A lány egy szobornak tamaszkodva telefonál. Szomorúnak tűnik. Fiatalosan es divatosan néz ki. Fekete szoknyát, es sport cipőt visel. Harisnyája narancssárga, ami igazán furcsa. Zoknija lila, sárga csíkos. Fekete cipőt visel. Táskája lila, amit a vállán visel. Haja szőke, hosszú és göndör. Az arca nagyon világos.


Nagyon köszönöm, bocsi nem cifráztam túl a forgalmazást, mert kezdő franciás vagyok :/ :))

2014. ápr. 26. 20:37
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

La fille est en train de téléphoner à côté d'une statue. Elle a l'air triste. Elle porte une jupe noire et des baskets. Ses collants sont oranges, alors c'est vraiment bizarre. Ses chaussettes sont lilas avec des rayures jaunes. Elle porte des chaussures noires. Son sac à mains qu'elle porte sur l'épaule est lila. Elle a des cheuveux blonds, longs, frisés. Son visage est très clair.


Néhány helyen nem szó szerint írtam.

Meg a "támaszkodni"-t például nem ismerem, és egyik szótárban sem találtam, bocsi.

2014. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
* Elle a des cheuveux longs, blonds, frisés. (Bocsi)
2014. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na jó, ez már tényleg az utolsó javítás, bocsi. Kétszer is elírtam véletlenül a sietségben..... helyesen: cheveux.
2014. ápr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!:)
2014. ápr. 26. 21:08
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
"...s'appuyant à une statue"
2014. ápr. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nincs mit.

És köszi Julianna, akkor végre tudom, hogy a " s'appuyer " a támaszkodni.:) Ezek szerint más hibám nem is volt benne?

2014. ápr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

De igen, van benne egy-két kis hiba, de nem akarok mindig én lenni a "mumus"...

"Ses baskets sont orange". Azoknál a színeknél, amelyek egy tárgy nevei is, nem tesszük ki többesszámban az -s betűt: des chaussures orange, mes chaises acajou, mes écharpes fraise.*

A "lila" nem létezik a franciában, "lilas"-nak írjuk. Az ismétlés elkerülése végett én az egyik lilára "violet"-et vagy "mauve"-írtam volna. A "frisé" nem egészen fedi a "göndört", "les cheveux ondulés" jobb, de ezen nem fogunk összeveszni! :))

Egyébként remek a fogalmazásod, gratulálok!

Nekem furcsa - magyarul is - a "világos" arc, inkább "sápadtat" (pale, blanc) írtam volna, de a kérdező így kérte, Te így is fordítottad, úgyhogy ez nem hiba, csak szokatlan.


*Nem biztos, hogy ezt egy Magyarországon tanult franciatanár is tudja, ezért nem is akartam szóvátenni.

2014. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Oké, nagyon köszönöm! :))
2014. ápr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!