Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvből lehet rövidebb...

Melyik nyelvből lehet rövidebb idő alatt felkészülni egy középfokú nyelvvizsgára? Franciából vagy olaszból?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy kb. egy év múlva lesz szükségem egy középfokú nyelvvizsgára.

Ennyi idő alatt melyik nyelvből lehet felkészülni: olasz vagy francia?


Olaszt még soha nem tanultam.

Franciából most kb. A1-es szinten vagyok. De a kiejtése nehéz számomra.


(Idegen nyelveknél általában is a szóbeli rész, a kiejtés és hallott szöveg értése a nehéz nekem. Nyelvtannal írásban jól boldogulok.)


2014. máj. 11. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
4 hónap alatt tanultam meg angolul nulláról. 70 százalékos lett a szóbeli és az írásbeli is. Előtte azt see tudtam mi az a present simple.
2014. máj. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én most sem tudom pontosan és emelt 90%-os nyelvvizsgát tettem múlthónapban! :D


Az igeidők nem feltétlen követelményei annak hogy jól tudj angolul. Magyarul se tudnád szerintem elmondani hogy milyen nyelvtani szabályok vannak.

2014. máj. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de a FRANCIA vagy OLASZ nyelv közül kell választanom.

Így ezekre vonatkozik a kérdésem, és nem az angol nyelvre.

Angolul felsőfokú tudásom van. :)

2014. máj. 11. 13:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha már tanultál franciát, szerintem érdemes lenne ráfeküdnöd, hasznosságát illetőleg is fontosabb, mint az olasz. Ha jól tudsz franciául, az olasz gyerekjáték lesz.

Az alapok megvannak, ha rágyúrsz intenzíven, akkor simán meglesz a középfokúd, hidd el. :) Esetleg nézz franciául filmeket, sokat segít! (küldhetek oldalt, ha gondolod)

2014. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4. válasz írója!


Köszönöm a válaszodat.

Tudnál oldalt küldeni a franciához, amire a válaszodban utaltál?


Köszönöm szépen!

2014. máj. 11. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!