Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angolkönyvből tanulsz...

Milyen angolkönyvből tanulsz (az iskolában, a nyugdíjas klubban, szoptatás közben, tehát mindenkit kérdezek! ) és egyáltalán milyen anyagokat használsz a nyelv elsajátításához?

Figyelt kérdés
Magántanári ambícióimat szeretném megélni, viszont korrepetáláshoz szerintem jó volna beszereznem néhány könyvet is, hanganyagokkal, videókkal - egyebekkel. Akinek van bármilyen tapasztalata nyelvkönyvvel (akár iskolai, akár tanfolyami, akár magánvállalkozásai kapcsán), kérem, hogy pötyögje ide nekem a könyv címét/kiadóját, és a szintet (pl beginner/intermediate/advanced, stb). Légyszi, azt is írjátok le, hogy hány évesek vagytok, és hogy hány éve tanuljátok az angolt. Igazából bárkinek a véleménye érdekel, hisz sokan szeretnék felfrissíteni, bővíteni, vagy csak gyakorolni a szókincsüket, nyelvtudásukat, kommunikációkészségüket. Véleményeket is írhattok - azt is megköszönném (én régen volta ár középiskolás... :) )

2014. máj. 14. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, 25 éves vagyok és én a Headway könyvekből tanultam a gimiben, az Intermediate szintig jutottunk el. Még ezenkívül a New English File Upper Intermediate-t használtuk egy nyelviskolában a gimit után néhány évvel.


A kevenc oldalaim:

- BBC Learning English: [link]

- LearnEnglish: [link]

- EngVid: [link]

2014. máj. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon-nagyon hasznos! ;)
2014. máj. 14. 23:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én már évek óta nyúzom az angolt (25 éves vagyok). Sokáig csak tanítottak (középiskola), de egy ideje már ténylegesen is tanulom. Most éppen középfokú nyelvvizsgára készülök. Az elmúlt években pedig jópár könyvből tanulgattam, kisebb-nagyobb intenzitással.

Ami nekem a legjobban bejön, és tényleg csodálatos, az az English Grammar in Use - intermediate - Murphy. Kezdetben tanárral tanultam, majd magán úton is ezt használtam/használom. Nagyon érthető, nagyon életszagú, és tényleg ezzel jutottam a legtöbbre angol nyelvkönyvek közül! :)

Most tanfolyamon a New English File - upper intermediate könyvből tanulok, ez sem rossz, érdekes és hasznos feladatok vannak benne (bár az ilyen kifejezetten iskolai könyveket kevésbé csípem, de ez egészen jó).

Szóbelihez 1000 kérdés és 1000 válasz - Némethné Hoch Ildikó könyvet nézegetem, illetve még a Speak simply -Weisz György könyvéről hallottam jókat.

Ha egy kicsit jobban szeretném tágítani a tudásomat, akkor az A-Z angol nyelvtan lexikont használom (Kovács - Lázár - Merrick). (Ennek van gyakorlókönyve is). Bár ezek inkább B2 és afölötti tanuláshoz.

Ha életszerű feladatokkal szeretnéd ellátni a nebulókat, akkor még az 5 perc angolt tudom ajánlani. Egyszerű, hétköznapi feladatok, olvasmányok vannak benne (magazin formában havonta jelenik meg).

Online pedig a BBC oldala is hasznos: [link]


Most hirtelen ezek jutottak eszembe, én ezeket használom, és nekem pl. bevált ez a sokféle forrásból való tanulás. Remélem, tudtam segíteni. :)

Sok sikert a tanításhoz! :)

2014. máj. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az önzetlen és segítő választ! (HASZNOS ;])
2014. aug. 29. 00:27
 5/5 anonim ***** válasza:

18 éves vagyok, negyedikes gimis, negyedik éve tanulom az angolt második nyelvként a német után. Most készülök középfokú nyelvvizsgára angolból.

Két és fél év alatt végigpörgettük az Enterprise 1-3 tankönyvsorozatot, ami remekül megtanította a nyelvtant, és kiváló alapszókincset adott, majd 11. második félévében elkezdtük a Színes kérdések és válaszok angol (B2) című könyvet használni. Ez főként szóbelire készít fel, de van benne 20 szövegértés és 20 hallás utáni szövegértés is. Emellett online módon használjuk az Into Europe (Reading, Use of English és Listening) című könyvet. Az alábbi linkeken letölthető.


Reading and Use of English: [link]


Listening: [link]


Listening hanganyag: [link]


Ezekkel a feladatokkal egyébként DExam vizsgára készülünk.


Remélem segítettem.:)

2014. szept. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!