Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak folyton elfejtem...

Mit csináljak folyton elfejtem a szavakat, amiket tanultam? :/

Figyelt kérdés

Ma is kozel 2orát tanultam az angol szavakat és még most is fél orája ismételtem meg és mostanára elfejtettem. :/ Veletek szokott ez így lenni?


+Ki szeretnék koltozni majd Londonba ott ha foyltamatossan fogom hallani a szavakat ,akkor nem fogom elfejtenni?



2014. máj. 18. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:

magolással nem megyen a dolog :)))


hallgass audiobookot...

2014. máj. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én is szavakat kezdtem el tanulni angolból, és én úgy csinálom, hogy folyamatosan ismét ismétlek magamban 1 szót kb 20x és utána 5 sorban le írom, hogy jobban megragadjon, nekem ez be vált. Szerintem veled az a baj, hogy kapkodsz és "rögtön" folyékonyan szeretnél beszélni, keményen le kell ülnöd és gyakorolni mást nem tudsz.
2014. máj. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Értelmetlen egyszerre két órát ismételgetni monotonon a szavakat, csak a kedvedet veszi el, de nem hoz jobb eredményt. Többször kevesebbet, naponta legalább egyszer, ha tudod, kétszer 15 percet tölts a szavak átnézésével. De alapvetően szövegkörnyezetben kell a szavakat az agyadba juttatni, tehát mindenféle olvasással, film- és tévénézéssel, kedvenc számaid szövegének olvasásával, a beszélgetési lehetőségek megragadásával, internetes oldalakkal pl 5percangol.hu.

A nyelvérzék különböző, van, akire ragad, van akinél többször kell ismételni, de kinti környezetben biztos maradandóbb lesz.

2014. máj. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 slam ***** válasza:

Semmiképpen se SZAVAKAT tanulj!

Tanulj helyettük kifejezéseket!

Miért?

Mert kb. ugyanannyi energia beleölése mellett végeredményként nem szavakat tudsz majd amik helyes használatában mindig bizonytalan leszel, ha nem apró "mondat modulokat", melyeket variálhatsz és amikből használható mondatokat rakhatsz össze! ;)


Ha bővebben is érdekelne a dolog, olvasd el pl. ezt a cikket:

[link]

2014. máj. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sokat olvass, és a szavakat kösd a szövegkörnyezetükhöz, meg az élményhez, ahol és ahogy előfordultak.
2014. máj. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szavakat ne magold alkoss velük mondatokat.

De azért ismételj sokat mond ki hangosan is őket mint a papagáj

2014. máj. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A lényeg,hogy ne kampányszerűen hanem rendszeresen,minden nap tanulj!
2014. máj. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Angliában teljesen más a helyzet ha kint vagy és szereted a nyelvet megszokod h mindenki úgy beszél és végül is félszavakból is meg lehet érteni egymást amíg bele nem jössz. Tanulmányi kiránduláson voltam kint 2 hete 1 hétre mentünk családoknál voltunk elszállásolva és véletlenül azt kérdeztem meg h hol a szemét? nem a szemetest XD de erre utána jöttem rá viszont megértette :D
2014. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tanulj szó összetételeket, de a szavak tanulása is nagyon fontos!
2014. máj. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!