Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet-e egy angol szó egyszerr...

Lehet-e egy angol szó egyszerre "of"-fal és "'s"-sel kifejezett birtokos esetben?

Figyelt kérdés

Olvastam egy mondatot egy angol vagy amerikai szerző könyvében: "Are you a friend of Victoria's?"


Még soha sem találkoztam ilyennel. Azt hittem, hogy a Saxon Genitiv ["Victoria's"] és a French genitiv ["of Victoria"] kizárják egymást.


Ez most hiba vagy nem? Felindultságban elkövetett nyelvtani bukfenc?



2014. máj. 28. 05:41
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem itt az 's a birtokjelet (valakié, valakiék) akarja kifejezni: Viktóriáék barátja vagy?
2014. máj. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy például egy étterem/kocsma neve.
2014. máj. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

> Viktóriáék barátja vagy?

Nem valószínű. Viktória egyedülálló személy a könyvben.

2014. máj. 28. 10:42
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

itt szerintem azt jelenti, hogy:

"Viktóriának vagy az egyik barátja?"


ha simán "are you a friend of victoria?" lenne, akkor meg

"viktória barátja vagy?"

2014. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az "a friend of" után _igazán_szabályosan_ mégis szoktak (kellene) birtokos alakot tenni, erre egy amerikai bácsi hívta fel a figyelmemet.

a friend of mine

a friend of yours


Ezen akkor én is csodálkoztam.

2014. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ilyen szerkezet, most megismerkedtél vele. Ahogy a 4-es, sajnos lepontozott válaszoló írta, van egy árnyalatnyi jelentéskülönbség a két lehetőség között. Ebben a szerkezetben több barátja közül az egyik.

[link] (2a pont)

2014. máj. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A következőt találtam a [link]

címen a "Double genitive" fejezetcím alatt:

"a picture of the king’s (that is, a picture owned by the king, as distinguished from a picture of the king, one in which the king is portrayed)[5]."


Az [5]-ös hivatkozás ide vezetett.

Double possessive - (General)

1. Two or more consecutive nouns in the possessive case, as with "St. Paul's Cathedral's vergers"; discouraged on grounds of style; Combination of the periphrastic possessive, "of x" with the possessive inflection of a noun. For example, "A friend of John's" ...Source or sample of word "double possessive"


2. A possessive form (see case) using both of and – ‘s: an idea of Linda’s. ...Source or sample of word "double possessive"


3. page 227 in H.W. Fowler and R. W. Burchfield, The New Fowler's Modern English Usage, Oxford: Oxford University Press, revised third edition, 2000. ISBN 0-19-860263-4 ...Source or sample of word "double possessive"


....Source from : Google Definitions

1. (double possessive) Two or more consecutive nouns in the possessive case, as with "St. Paul's Cathedral's vergers"; discouraged on grounds of style; Combination of the periphrastic possessive, "of x" with the possessive inflection of a noun. For example, "A friend of John's" ...Source or sample of word "double possessives"


2. (double possessive) page 227 in H.W. Fowler and R. W. Burchfield, The New Fowler's Modern English Usage, Oxford: Oxford University Press, revised third edition, 2000. ISBN 0-19-860263-4 ...Source or sample of word "double possessives"

2014. máj. 29. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!