Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetemre olyan valaki is...

Egyetemre olyan valaki is bekerülhet aki nem zseni?

Figyelt kérdés
Akinek meg kell "küzdenie" a jò jegyért,tanulnia és szorgalamsnak kell lennie és nem csak annyi elég neki egy ötöshöz,hogy figyel òrán?
2014. máj. 31. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen egyetemre. Van olyan ahol ha apuka, anyuka rendesen pénzel még a leghülyébb gyerek is kap diplomát. Mondjuk nem sokra megy vele, de legalább a szülők dicsekedhetnek.

Jobb egyetemre is bekerülhet, de nem biztos, hogy el is végzi.

2014. máj. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
Csak ilyenek valók egyetemre. A zseniket eltanácsolják (lásd József Attila).
2014. máj. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 savanyújóska ***** válasza:
81%
Ha amúgy ötös, és nem megy rá minden ideje, igen, az egyetemen ugyanaz megy, csak sokkal több anyaggal, és más megközelítésben, de ha megvan egy alapszint, akkor szorgalomból is el lehet végezni.
2014. máj. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akinek elég volt figyelnie az órán, az fog egy hatalmasat koppanni (egy rendes egyetemen), majd vagy feladja, vagy megtanul tanulni. Ha te megtanultál, akkor zökkenőmentesebben fog menni az egyetem is.
2014. máj. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szak számít, meg persze az egyetem maga. Nagyon kevés az államilag támogatott hely közgázon, ott szinte biztos, hogy fizetni kell, ha nem vagy "zseni" :). Hasonló a helyzet a Btk-val is. A pontszám függ az egyetemtől, de néha csalóka, minőségben nem mindig jobb az, ahol magas a pontszám. Tipikusan pesti egyetemeken magas a határ, de ettől még nem feltétlen jobbak mint egyes vidéki egyetemek.

Szerintem még mindig nem a bejutás a gond, hanem az állami támogatás hiánya... az, hogy kevesebb legyen az egyetemista nem így érhető el, hanem rendes felvételi rendszerrel. De ez itt a magán véleményem :D. Szóval, ha nem gond, hogy fizetni kell, akkor szorgalmas diák is bejut. Milyen szakra mennél?

Amúgy, ilyen zseni, amit te leírtál... ez így ritka. volt osztálytársaim közül, aki mindig ötöst kapott az csak a könyvek fölött élt. Én többnyire ötöst kaptam és szorgalmasan tanultam meg volt életem is. Kell a szorgalom! Bejutáshoz, és az elvégzéséhez is.

2014. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Az egyetemre csak 95%-ban csak nem zsenik járnak. Szerinted 250-300 pontos ponthatárokkal zsenik kerülnek be? Vagy ha valaki azt mondja ELTE-bioszra jár te elalélsz? Kötelezővé tenném a 2 emeltet minden egyetemre, hogy az jusson be, aki megérdemli. Ne holmi naplopók, akik 4-es közép érettségikre verik magukat, ami mint tudjuk százalékügyileg igen halovány. Meg kell reformálni az oktatást! Régen az egyetem a kiváltságosok helye volt. Ma már....
2014. máj. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!