Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Does it have? Vagy Has it?

Does it have? Vagy Has it?

Figyelt kérdés

Ha valamire kijelentem angolul, hogy: It has value. - Erre az állításra hogyan kell kérdezni?

-Does it have value? vagy

-Has it value?

Köszönöm.


2014. jún. 1. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
mindkettő, de: has it got value?*
2014. jún. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Does it have any value? (Értékes e egyáltalán)


De még ha pontosan nem is így van, a Has it-es azért nem jó, mert birtok van csak birtokos nincs. Olyan mintha azt kérdeznéd hogy Van érték?

2014. jún. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

#2 vagyok, hülyeséget írtam, bocsánat^^


a Has it got any value a helyes. (Feelin' retard)

2014. jún. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak az első írta jól. Mindkettő helyes lenne, de a "has"-sal önmagában nem kérdezünk vissza, hanem "has it got"-tal.


Mint ahogy állításban sincs az angoloknál olyan, hogy It has value. Az valójában It has got value. Amerikai angolban szokás lehagyni a gotot, de ők viszont csak a do/does segédigét használják kérdésnél. Angolok állításnál meghagyják a gotot, és ők inkább a have/has got-tal kérdeznek vissza. Szóval vagy ez vagy az.

2014. jún. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már értem köszönöm mindenkinek!
2014. jún. 2. 13:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!