Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ÖSD német B2 középfokú szóbeli?

ÖSD német B2 középfokú szóbeli?

Figyelt kérdés

Pontosan milyen feladatok vannak ÖSD középszintű (B2) nyelvvizsga szóbelin?

Sajnos nagyon izgulok miatta, eléggé "inaktívan" tanultuk a németet a suliban, az írott szöveget meg a hallottat is úgy viszonylag jól megértem, viszont a beszéd elég nehezen megy, nem nagyon gyakoroltunk szóban "rögtönözni" az iskolában. + izgulós vagyok így sokszor buta hibákat teszek, leggyakoribb pl. rossz melléknévragozás (ált. hibás névelőhasználathoz is köthető) vagy rossz vonzatot mondok az igéhez, súlyosabb esetekben meg még a szórend is rossz. :S Valami tanács amivel gyakorolhatnám/javíthatnám a beszédkészségemet?

Most látszik igazán hogy nem mindegy milyen módon tanul az ember, mert hiába értem a németet ha nem tudom szóban korrektül használni.


még egy kérdés: a hallásértés itt is a szóbelihez számít nem? Gondoltam azzal majd felhúzom, de az a feladat amit 1x lehet meghallgatni és adatokat kell kitölteni elég durvának tűnt így első próbálkozásra


bocsi a sok kérdésért csak hát tényleg eléggé félek a nyelvvizsgától :S



2014. jún. 2. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 3 éve voltam ÖSD-n. Azt nem tudom,h azóta változott-e vmi, de nekem akkor még az írásbelihez tartozott a magnóhallgatás. A szóbelin 3 kép közül kellett választanom egyet. Mind a 3at megnézhettem, nem lefordított lapokból kellett választani. A szituációba a városról kérdeztek, ahol lakom,h mi merre van, hol tudnak megszállni stb. Ezt előre be kellett tanulni. Viszont a legelső feladat egy ismeretlen szituáció volt, amire kaptam felkészülési időt. Ott választhattam,h amellett érvelek,h járjunk étterembe vagy amellett, h otthon együnk. Ez mindig pro-kontra. A lapra írhatsz vázlatot, és a végén beszedik szóval érdemes, bővebben írni, főleg odafigyelni a nyelvtanra.
2014. jún. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!


erről a városleírásról hallottam már én is, bár nem igazán értettem. Szóval szállást kell neki ajánlani, meg leírni hogy milyen látnivalók vannak, hol étkezhetnek, stb...?

gondolom nem gáz ha Budapestről írok bár nem ott lakok (ott fogok vizsgázni) mert amugy is jól ismerem a várost, én meg itt Bp mellett egy kis településen lakom ahol nem sok minden van

2014. jún. 2. 22:13
 3/4 A kérdező kommentje:
ja meg még annyi hogy ilyen rövid bemutatkozást akkor nem is kérnek? ( nevem, életkorom, lakhelyem, hol tanulok, családom, stb)
2014. jún. 2. 22:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem kellett egy nagyon rövid bemutatkozás is, de tényleg csak minimális. Hány éves vagyok, hol lakom, mit tanulok.
2014. jún. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!