Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyek az angol szavak,...

Melyek az angol szavak, kifejezések, amiket ha egy felsőfokú nyelvvizsgán vagy jelen esetben emelt angol érettségin használok, szofisztikáltnak tűnök széleskörű, magas szintű szókinccsel?

Figyelt kérdés
köszönöm!
2014. jún. 4. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Komolyan azt várod hogy itt valaki fel fog neked sorolni több száz szót és kifejezést? Vannak erre megfelelő könyvek, egy halom mintaválasszal (Kérdések és válaszok C1 -et tudom javasolni, én is abból készülök jelenleg a felsőfokra).

A lényeg hogy próbáld meg összeszedni a mondanivalódat, ne úgy ahogy a rendes beszélt nyelvben hogy ahogy esik úgy puffan. Használj többsörösen összetett mondatokat, aránylag ritkán használt szavakkal..

2014. jún. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
na igen, ezeket a ritkán használt szavakat szerettem volna, ha leírják. ha 4-5 ember ír 10-15-öt, akkor már sokkal összetettebben tudnék beszélni. én is tudok jópárat, csak reméltem ír még más is, hátha nem ismerek fontos szavakat.
2014. jún. 4. 16:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen könyvből tanultok? Mert nekem pl tele van ilyenekkel mindenféle helyzethez (amiből órán tanulunk).

Traveler Advanced C1 könyvcsomagot használunk.

2014. jún. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
mi már nem könyvből tanultunk. köszi, megnézem, hátha le tudom tölteni.
2014. jún. 4. 17:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez még jól jöhet (szinoníma kereső) [link]

Bár én leginkább fogalmazásokhoz és levelekhez használom, mert nyilván vizsgán nem lehet internetet használni, azért beírhatsz pár szót, és 1-2 szinonímát megtanulsz mindenre. Sokkal sokkal választékosabban fogsz tudni beszélni, és több mindent meg fogsz érteni (hallott szöveg értésénél lehet h beugrik, h ja igen, ezt a szót hallottam, tudom h mit jelent).

2014. jún. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. jún. 4. 19:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a mondatokat well-el kezded az a legegyszerűbb.
2014. jún. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!