Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Amikor beszélgetsz valakivel...

Amikor beszélgetsz valakivel angolul, akkor mind a 12 igeidőt használod, szenvedő szerkezetet, függő beszédet és minden nyalánkságot? Hogyan tudsz egyszerre arra figyelni, hogy vajon melyik igeidőt kell használni és mik az adott szavak angolul?

Figyelt kérdés
A téma teljesen mindegy, egy szokványos, hétköznapi beszélgetés. Hogyan kell beszélni angolul úgy, hogy nem azzal telnek a percek, hogy azon gondolkozom, hogy most akkor perfekt-tel mondjam vagy simán (ha már tudom, hogy múlt, jelen vagy jövő), hogy van az a szó angolul, mi van előbb az alany+ige+hely...

2014. jún. 4. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Jézusom, nem kell ezt így túlbonyolítani. Nekem felsőfokúm van, de fogalmam sincs ezekről a hülye igeidőkről, csak annyi rémlik, hogy általánosban valamikor be kellett magolni. Ezt egyszerűen érezni kell. Ha ilyen buta szabályokon agyalsz folyton akkor sosem fogsz tudni természetesen beszélgetni.
2014. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy hétköznapi beszélgetés során kb. 5 igeidőt ha használsz (present simple/past/future, present continouos és present perfect). A függő beszédet mesélésnél, szenvedő szerkezetet pedig beszédstílus szerint, mert tudod mással helyettesíteni sokszor a hétköznapban.

Ha gyakorlott vagy, nem gondolkozol hogy mit használj, tudod mit akarsz mondani és tudod hogy akarod mondani, egyszerűen bántja a füled ha rosszul mondanád (mint a magyarban is, legalábbis nekem).

2014. jún. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elárulok egy titkot, még az angolok sem használják mind a 12 igeidőt beszéd közben. 3-4 igeidővel a mondanivaló 90%-át át lehet adni. Függő beszéd és társaik, szavak, mondatszerkezetek megszokhatóak és elég gyakorlás után már gondolkodni sem kell rajtuk, mert magától értetődőnek fognak tűnni.
2014. jún. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
kb 6-7 igeidőt használunk köznapi beszédben, függő beszédet akkor ha valamit elmesélsz, passzívot meg inkább ilyen hivatalosabb helyeken. A lényeg az, amit az előttem szóló is jól megfogalmazott, rá kell érezni, erre pedig a legjobb mód ha sokat hallgatsz angol beszédet. Nézz filmeket, sorozatokat angolul, olvass, akármi, rá fogsz érezni.
2014. jún. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!