Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezt hogyan lehetne helyesen...

Ezt hogyan lehetne helyesen németül leírni?

Figyelt kérdés
Én xy városban lakom, amely 40 km-re helyezkedik el a megyeszékhelytől?
2014. jún. 8. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Ich wohne im XY, der befindet sich 40 km weit vom Kreissadt entfernt.
2014. jún. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen rossz, ahogyan az első írta, csak nem értem, hogy miért van benne 2 állítmány (sich befinfden; entfernen)

Fontos még, hogy városnév előtt egymagában nem áll névelő, szóval im (in dem) nem lehet, csakis in. Viszont ha a szép Budapesten lakom, akkor Budapest das névelőt kap: Ich wohne in dem schönen Budapest./Ich wohne im schönen Budapest. És épp ezért gondolom, hogy a der helyett das kell. És mivel vonatkozó/mutató névmás (magyarul ezt sosem tudom eldönteni, bocsi), ezért csakis KATI szórenddel áll.


Megyeszékhely: r Komitatsitz, ~es, ~e


Ich wohne in XY, das sich 40 km weit von dem Komitatsitz befindet.

Ich wohne in XY, das 40 km weit von dem Komitatsitz liegt.

2014. jún. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs két állítmány, az "entfernt" annyit jelent, hogy "távolságra"


A Komitatsitz pedig nem használatos szó, legfeljebb szótárban lehet megtalálni.

2014. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, erről még nem is hallottam. Ezért utánanéztem szótárban, ami járási székhelyet ad meg jelentésnek. Internetem rákerestem, és egyértelműen a Komitatsitz használatos mint megyeszékhely. De lehet, hogy egy nyelvészprofesszorral van dolgom, szóval inkább nem térnék ki jobban erre a Kreisstadt-Komitatsitz témára, mert ami igaz az igaz, a hozzászólásod miatt kénytelen voltam utána nézni, hogy jól tudtam-e (és igen).
2014. jún. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én meg Németországban élek 28 éve, és itt mindenki azt hasnálja, amit én írtam, az általad említettet viszont nem ismeri senki sem.
2014. jún. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Ich wohne in der Stadt xy, die 40 km weit von der Kreissadt ist/liegt"
2014. jún. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Magyaro-on a megye az leginkább Komitat -

Szokták használni (A megyeszékhely pedig lehet Komitatssitz is)

2014. jún. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!