CAE vagy IELTS?

Figyelt kérdés
melyiket erdemesebb lerakni? milyen szempontok szerint kellene dontenem?
2014. jún. 10. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Tölts le egy-egy vizsgasort, csináld meg, javítsd ki a megoldókulcs alapján és nézd meg, hogy hol értél el jobb eredményt. Mindenkinek vannak erősségei és gyengéi. Ha tudod, hogy neked melyik mi, akkor újra nézd meg a feladatokat és döntsd el, hogy melyik jobb neked.


A személyes véleményem, mert már évek óta készítek IELTS-re: az IELTS nekem barátibbnak tűnik, mert a CAE felkészülés közben sokszor volt a diákjaimnak az az érzésük, hogy "jaj ne! ez szőrszálhasogatás!". Volt, aki áttért az IELTS-re a felkészülés során, mert az korrektebb volt.


Én is IELTS párti vagyok, de el tudom fogadni, ha más meg CAE párti.


A.

2014. jún. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt :) de az is erdekelne hogy melyik az amit tobb helyen is elfogadnak? Kulfoldon melyiket kerik inkabb?
2014. jún. 11. 13:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha egyetemre akarsz menni Európában, akkor mindkettőt elfogadják. Ha ausztrál bevándorlás, akkor IELTS. Ha USA egyetem, akkor meg TOEFL.


Minden egyetem felteszi a listát, hogy mely vizsgákat milyen szinten fogad el. Ez szakonként változhat, ezért a legjobb ennek utánajárni.


A.

2014. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom! :)
2014. jún. 11. 14:43
 5/5 anonim válasza:
És orvosként, munkavállaláshoz melyiket kérik?
2014. aug. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!