Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki megtanul eszperantóu...

Ha valaki megtanul eszperantóul akkor mennyivel könnyebben tanulhat meg utána más nyelveket? Spanyolt, olaszt, franciát?

Figyelt kérdés

2014. jún. 14. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok. Alapozónyelvként a latin nekem bevált. Én annak idején latinos osztályba kerültem, nem választhattam. Utána könnyebben tanultam nyelveket. A nyugat-európai nyelvekben pl. sok szóban megtalálható a latin eredet. Kicsit másképp írják, másképp mondják, de rá lehet ismerni.
2014. jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Arneal ***** válasza:
75%

Max. annyira, mint amennyit egy normális nyelv megtanulása.


Ilyen célzattal nem éri megtanulni, akkor már rögtön egy értelmes (~élő, használt) nyelvvel kezdjed.

2014. jún. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a latin segített a francia és az olasz nyelv elsajátításában.

Tanultam egy évig eszperantót is, nagyon szórakoztató volt. De az a véleményem, hogy inkább a többi nyelv után kell ezt a nyelvet tanulni, ugyanis rendkívül egyszerű a nyelvtana, és a szavai a többi nyelvekből vannak összeválogatva.

Érdekességként megemlítem, hogy a "kolbaso" szó a magyar... Na ugyan melyik szóból lett átvéve? :D

2014. jún. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem emiatt teljesen fölösleges megtanulni.


Spanyol/olasz/portugál, hármasból ha megtanulod az egyiket akkor a másik kettő gond nélkül menni fog, és így a végére 3 olyat nyelvet kapsz, ami a munkaerőpiacon szempont.

2014. jún. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rengeteget segít! Nekem ez nem is annyira a szavaknál jött át, a nyelvtannál már sokkal inkább (bár ez nyelvenként változó, most az olaszt kezdtem, abban már sokkal többet profitálok a szókincsből is), de a legtöbbet olyan értelenben segített, hogy én korábban rettegtem idegennyelven megszólalni. Aztán elmentem egy eszperantótáborba minimális nyelvtudással, és azon vettem észre magam első este, hogy egy lengyel és egy francia lány között ülve mosolyogva magyarázok valamit azzal a pár szóval, amit ismerek, ők pedig megértik, és ha nem is elsőre, de én is megértem, amit válaszolnak. Utána mentem nem sokkal angolból nyelvvizsgázni, és nyugodtan ültem be a szóbelire, mert már nem féltem, hogy mi lesz, ha rossz a kiejtésem, vagy elrontok egy vonzatot, arra koncentráltam, hogy megértessem,amit gondolok. 100%-os lett a szóbelim, és ezt elég nagy részt ennek az eszperantós sikerélménynek köszönhetem.
2014. jún. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz. Nulla voltam angolból, eszperantót nekem elfogadták a diplomához. Előtte el sem tudtam képzelni, hogy mi az, nyelvtanulás, nyelvhasználat, nyelvtan..., a suliban az angollal nem foglalkoztam, nem szerettem, nem tanultam. Az eszperantó mutatta meg mindezeket, hogy normális könyv kell, ahonnan el tudom olvasni a nyelvtant, megértem a szabályokat. Nekem segített az eszperantó, megmutatta, hogy mi az a nyelvismeret.
2014. okt. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!