Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igaz, hogy TELC szóbeli...

Igaz, hogy TELC szóbeli nyelvvizsgán a 90 másodperces 20 db. prezentációból én választom ki, hogy melyiket szeretném elmondani?

Figyelt kérdés

Csak mert korábban egy-két válaszoló azt írta.


Köszönöm azok válaszát, akik voltak már TELC nyelvvizsgán.


Nehéz volt maga a vizsga?



2014. jún. 19. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én németen voltam és az általam választott témájú prezentációt mondtam el (sportesemény). A vizsga nehézségéről nem tudok nagyon nyilatkozni, szerintem teljesíthető, a szóbeli részt például én könnyűnek éreztem, de gondolom mindenkinek más az, ami megy.
2014. jún. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én angolon voltam, nekünk megadtak 3 témát amiről lehetett beszélni (én is a sporteseményt választottam:)). Ha belegondolsz nem lenne értelme ha te választhatnál, hiszen akkor mehetnél úgy vizsgázni hogy megtanulsz 1-2 témát mivel akkor valamelyik biztosan benne lesz a 20 lehetőségben. A vizsgáztatóknak pedig az a célja, hogy te minél többet készülj.
2014. jún. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Angolon voltam. 3 megadottból kellett egyet választanom, én akkor a tartósítószerekről beszéltem, mivel a második a plasztikai sebészetről szólt, a harmadik az iskolai erőszak az iskolai lövöldözések tükrében-ről szólt.


Legnehezebb része a levél szokott lenni, de az bemagolható.

Sokat lehet bukni még az írásbeli nyelvhelyességi második feladatán, amikor megvannak adva egy halomban a hiányzó szavak, és neked kell beilleszteni őket. Itt véreznek el a vizsgázók (a nyelvhelyesség első feladatánál 3 választás van, és az könnyebb).

2014. jún. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Angolból nem így van, viszont németből összesen 5 van amiből ki kell választanod, hogy mit akarsz mondani. Éppen ezért, a szóbelije eléggé gyenge, nem nyelvvizsgához méltó. Németből nagyon nem ajánlom a TELC-et, angolból viszont egy erős középmezőnyben van...
2014. jún. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt elfelejtettem írni, hogy az angol része érdekel. Köszönöm.
2014. jún. 23. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!