Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol szóbeli érettségire...

Angol szóbeli érettségire keresek segítséget holnapra. Tényleg igaz ez?

Figyelt kérdés

Ismerősöm azt mondta, h van egy szisztematika, amely mindegyik szóbeli angol tételre igaz.

pl h "I can seen in the first picture"

elég rossz vagyok angolból és a 4esem múlna ezen, h megértsem a logikáját holnapra, valaki tudna segíteni?



2014. jún. 24. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Dögöljek meg, a értem, mit is kérdezel most. Az "I can seen in the first picture" mondat úgy rossz, ahogy van. Hasonló, viszont értelmes mondat volna, hogy "It can be seen in the first picture ..."
2014. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Huh, várjál, ez így kacifántos.

Tétel vagy képleírás? Mert a képleíráshoz tényleg be lehet tanulni egy pár jó fordulatot, amit szívesen írok neked egy párat, de az csak egy kis része az érettséginek, sőt, most hogy ezt így leírtam, nem is vagyok benne biztos, hogy érettségin van képleírás.


A példamondatod egyébként hibás, mert see és nem seen.


Tisztázzuk ezeket, utána segítek.

2014. jún. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hmm bíztató xDD szerencsém volt írásbelin és pár pontot össze kellene szednem szóbelin :/
2014. jún. 24. 14:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nem kellhet a segítség, ha még mindig nem fejtetted ki, mit is szeretnél.
2014. jún. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pár alap mondatot, ami minden egyes szóbeli érettségi tételre alkalmazható.
2014. jún. 24. 19:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. Az ismerősöd elég rég érettségizhetett angolból vagy soha. Az első feladatatban kérdéseket kapsz 3 témából, nem lehet ugyanazt a kifejezést felhasználni mindenhez. A második feladat szituáció, ezer féle lehet az útbaigazítástól a programmegbeszélésen át az engedélykérésig, nem lehet rá konzervmondatokkal felkészülni. A harmadik feladathoz vannak képek, de az se képleírás, hanem arról a témáról kell beszélni, amiről szólnak a képek. Képleírásos mondatkezdeteket elvileg be lehetne magolni, (in the first picture I can see ...), de totál értelmetlen, ha csak a mondat elejét tudod elmondani, azt pedig, hogy mi van a képen, már nem. Az angol érettségin angolul kell legalább egy kicsit tudni. Ha négyesre pályázol, akkor azért annyira nem lehetsz gyenge.
2014. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 webnyelv ***** válasza:
Vannak bizonyos szófordulatok, amiket érdemes használni, pl. In my opinion (véleményem szerint), well, let's see (nos, lássuk csak - amíg gondolkodsz, addig mondhatod ezt), as far as I'm concerned (ami engem illet), stb.
2014. jún. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!