Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc nyelvizsgáról tapasztalatok?

Telc nyelvizsgáról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2014. jún. 27. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahogy tudom ceruzával kell írni az írásbelit. Ennél többet nem is igen érdemes mondani róla, menj máshova, vagy égess el 25rugót, az olyan mintha telc-re mentél volna.
2014. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval. Régi híréhez képest már csak egy nagy nulla. Német nyelvből már nyelvvizsgához nem is méltó. Én más nyelvvizsga után néznék. Te melyik nyelvből mennél?
2014. jún. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Inkabb menj ECLre.
2014. jún. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most kedden vizsgáztam (B2 telc) Németországban, bizony megizzadtam. :) Lehet, hogy Magyarországon könnyű, itt viszont kemény volt nagyon! 15 perc adminisztrációval kezdtünk, aztán írásbeli 90 perc, 20 perc szünet, szünet után 20-25 perc hallás utáni értés, 30 perc levélírás. Mindent ceruzával, szótár nélkül. 1,5 óra szünet, délután szóbeli, kettesével, előtte 20 perc felkészülés szótárhasználattal. Lehetett jegyzeteket készíteni egy lebélyegzett papírra, de aztán abból szóbelin nem volt szabad felolvasni, csak belepillantani.
2014. jún. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szótárról csak annyit mondanék, hogy szinte az összes nyelvvizsgára vihetsz be szótárat. Ezzel csábítják oda az embereket, de jól le is tudják húzni őket ezzel, ugyanis ha nekiállsz szótárazni ott máris bebuktad mert elmegy vele az időd. Ha olyan nyelvvizsgát választasz ahol lehet szótárat használni, megnézheted, hogy sokkal nehezebbek a feladatok és fele annyi idő is van rá.
2014. jún. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5/5 hozzászóláshoz: tényleg úgy van, hogy a tanárunk is mondta, hogy max 3 szót nézzünk meg szóbelin, mert nem lesz rá idő.
2014. jún. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!