Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik német...

Szerintetek melyik német nyelvvizsgára készüljek fel? Teljesen kezdő vagyok, viszont minél hamarabb szeretnék egy nyelvvizsga bizonyítvány német nyelvből is. Olyanra gondoltam, amire talán a legkönnyebb felkészülni.

Figyelt kérdés
2014. jún. 27. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Én németből a Telcet csináltam,de jó alapokkal és sok rákésuüléssel is nehéz volt.Angolból teljesen kezdő vagyok,az osztályom angoltanára mindenkinek az Eurot javasolja,esetleg németből is az könnyebb lehet.
2014. jún. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Németből a Telc a legkönnyebb, menj arra, de csak akkor, ha szimpatikus. Osztálytársam Telcre ment 3 év laza német tanulással. Neki a német volt a második nyelve, nekem az első. Hamarabb ment el nyelvvizsgázni mint én, és sikerült neki, holott amikor 3-4 nappal a vizsga előtt beszélgettem vele németül, nem is értette, hogy mit kérdeztem, és válaszolni sem tudott, azután sem, hogy megmondtam neki magyarul, hogy miről beszéljen. Tehát ilyen szintre megadták neki..

Amit nem ajánlok: Origó, ECL, Euro, Goethe, ÖSD, DSD. Ezekhez komolyabb tudás szükséges, főleg a szóbeli résznél, ami gondolom nem az erőssége egy kezdő nyelvtanulónak.

Én Origón voltam, nekem nagyon szimpatikus volt, a nyelvtan és a fordítás az erősségem, és elsőre sikerült is. De mivel az origó megköveteli a nyelvtant, ezért gondolom, hogy ez nem a legmegfelelőbb a kezdő nyelvtanulóknak.

Esetleg még a BME-t ajánlom, az sem túl nehéz nyelvvizsga. Letölthető netről a NagyBME nyelvvizsgakönyv (középfok) című könyv, nézz bele szerintem.

2014. júl. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!