Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Török nyelv tanulása során...

Török nyelv tanulása során mely részek a legnehezebbek?

Figyelt kérdés

Olyan dolgokra gondolok, melyek elsajátítása nagyobb energiát igényel, vagy a magyarhoz képest elég eltérőek.


Pl.:


angolban 12 igeidő

segédigék

rengeteg kifejezés


oroszban cirill betűs írás


spanyolban, olaszban rendhagyó igék sokasága



Töröknél van valami speciális?



2014. jún. 28. 21:18
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Jó kérdés, nem tudok rá válaszolni, de remélem, hogy valaki fog majd, mert ez engem is nagyon érdekelne :-)
2014. jún. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Sok rag és igeidő ( [link]


De talán egy olyan nyelv, ami jobban hasonlít a magyarra, mint az indoeurópai nyelvek, pl. birtokosszemélyragok.

2014. jún. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem eleinte nagyon nehezen ment, de aztán szépen belejöttem. Gyakorlásnak nagyon jó eredetiben filmeket nézni. Pl. már egy ideje nézem a Szulejmán sorozatot

https://www.youtube.com/watch?v=13vRvq0kezI

2014. jún. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Török tanár vagyok :)


Minden szinten más szokott nehézséget okozni.

Alapszinten a 14 (5+9) igeidő, később pedig a feltételes mód.


Középszinten az alárendelt mondatszerkezet, passzív, kölcsönös, visszaható igék.

2014. jún. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Előzőt kérdezem. Hol lehetne törököt kitanulni. Mert engem is érdekelne.
2014. jún. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nyelviskolák, ahol törököt tanítanak, de lehet találni magántanárt is. Sajnos nem tudom az otthoni lehetőségeket, mert már évek óta Töröko.-ban élek.

Keres rá interneten!

2014. jún. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 ajoker válasza:
100%

Igen, sok az igeidö, de ez különösen annak nem okoz problemat, aki mar tanult ilyen nyelvet, pl. angolt. Föleg hogy a hozzajuk tartozo ragozas nagyon könnyü.


Kivetel nagyon keves van, a kiejtes szinte detto olyan mint a magyar (ezert is könnyü megjegyezni a szavakat), szerintem könnyü nyelv, az orosszal vagy magyarral pl. össze sem lehet hasonlitani a nehezseget.


En is tanitok törököt, az a tapasztalat, hogy aki tenyleg akarja, es fordit is ra idöt, az szepen halad!


Tanultam par nyelvet, de egyikkel sem haladtam olyan gyorsan, mint a törökkel, 2 ev tanulas utan felsöfokon voltam. (Összehasonlitasnak: oroszul 12 evig tanultam, es semmi :) )


En ugy latom, hogy az egyetlen problemas dolog magyarok szamara a -mXş -es ragozas hasznalata, ami kb. arra hasznalatos, hogy azt jelezzek vele, hogy a közölt informaciot mastol tudjak vagy a megtörtente utan vettek eszre, ilyen szerkezet ugyanis nem letezik a magyarban. De itt is a ragozast magat megtanulni könnyü, csak az önallo hasznalattal van baj.


jo tanulast!

2014. jún. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok

Nálunk is gond szokott lenni a miş, de nem múlt idejű alakjában, hanem befejezett melléknévi igenévi alakjában.

2014. jún. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Élő beszédben mennyire használják ezt a 14 (5+9) igeidőt?

Jobban mint az angolok a saját 12 igeidejüket?

2014. júl. 1. 18:51
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kettő olyan van ebből, amit nagyon ritkán használnak.

A "gitmek" gitmişmiş és gittiydi alakja elég ritka. Az első inkább erősen hitetlenkedő és irónikus, a másodikat pedig azért nem használják, mert a gitmişti szinte teljesen ugyanazt jelenti. De azért előfordul az is.


A többi alak ugyanolyan sűrűn fordul elő. Főleg azért, mert (az alapidőket leszámítva) sok esetben nem a cselekvés idejére irányul, hanem a körülményeire.

2014. júl. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!