Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Államilag elismert nyelvvizsgák?

Államilag elismert nyelvvizsgák?

Figyelt kérdés

Most szeretnék nyelvvizsgát tenni, de nem tudom, hogy melyiket érdemes. Három félén gondolkodom: Origo, Corvinus és az Euro. A probléma csak az, hogy nem tudom melyiket fogadják el. Az megvan, hogy felvételinél mindegyik többletpontot ér, de valami olyasmit hallottam hogy nem mindegyik egyetem fogadja el pl. az Euro nyelvvizsgát, mondjuk a diploma kiadáshoz ez nem elég.


Ezekről szeretnék kérni némi felvilágosítást, persze lehet, hogy nagy hülyeséget írtam. Interneten sajnos csak általános dolgokat találtam róluk.



2014. jún. 30. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Ha általános nyelvvizsga kell, akkor minden államilag akkreditáltat el kell fogadniuk. Ha szakmai nyelvvizsga kell az adott diplomához, abba nem fér bele az euro, de akkor az origo sem. Az adott egyetem határozza meg, hogy mik a kimeneti nyelvvizsga-követelményei.
2014. jún. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, hogy melyik szakhoz milyen nyelvvizsga szükséges azt az egyetem honlapján tudom megnézni?
2014. jún. 30. 16:05
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Igen.
2014. jún. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az Euronak és az Origónak is van szakmai változata.
2014. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen? Osztán milyen? Volnál szíves egy-egy erre utaló linket betenni? Mert nekem bizony, akárhogy keresem, valahogy nem sikerül erre bizonyítékot találnom.
2014. júl. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Angyalom, hallottál már az EuroPro nyelvvizsgáról? Belinkelem, csak neked, csak most, csak szívességből és csak mert olyan szépen kérted. Legyen mondjuk egy angol B2 szint.


[link]

2014. júl. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, az EuroPro vizsgáról tényleg nem hallottam, de nem is verik nagy dobra, hogy ez üzleti nyelvvizsga, úgy kell keresgélni. De az origo-nak tényleg nincs.
2014. júl. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!