Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Küzdött valaki ilyen problémáv...

Küzdött valaki ilyen problémával? Hogyan oldódott meg? (Idegen nyelven történő kommunikációval kapcsolatos)

Figyelt kérdés

Középfokú nyelvvizsgám van németből, tehát elvileg valamennyire el kellene boldogulnom vele. De egyszerűen nem megy. Méghozzá azért, mert ha meg kell szólalnom, akkor egyszerűen olyan, mintha mindent elfelejtenék. Nem jutnak eszembe alapvető szavak sem, amiket egyébként ismerek.

Kint voltam 3 hetet Ausztriában, de szinte meg sem szólaltam, mert nem ment. Ha valamit szerettem volna kérdezni, vagy 5 percig stresszeltem magam rajta és próbáltam összerakni a mondatot, de a végén mire kimondtam, belezavarodtam. Egy idő után már inkább nem is nagyon beszéltem...

Hozzáteszem, ha csak otthon magamban gondolkodok, hogy mit hogy mondanék németül, simán jönnek a dolgok. De mikor élesben kell, akkor nem jön össze.

Most teszek még egy próbát, és 2 hónapra kimegyek Németországba gyakorlatra, de félek, hogy ugyanez lesz.


Van valaki, akinek ehhez hasonló problémája volt, de sikerült belőle valahogy kilábalnia?


2014. júl. 6. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint az úszás: azt csak vízben lehet csinálni. Nagyon jól teszed, hogy kimész, használd ki. Ne zavartasd magad, hogy hogy mondod, csak mondd, ahogy jön, akadozva, hibásan - nem baj, fő, hogy a mondanivaló átmenjen, az már a másik fél dolga, hogy megértse. Egyre jobban fog menni, a végén már németül fogsz álmodni. Az is előrevisz, ha minél inkább német nyelvi környezetet teremtesz magadnak olvasással, internetezéssel, film- és tévénézéssel, úgy is beágyazódnak a szavak és szerkezetek, és az adott pillanatban beugranak.
2014. júl. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

sikerülni fog neked is!nálam is volt ilyen..sokáig és én itt élek kint tehát a környezet megvan hozzá.Fejben másképp rakja össze az ember amit mondani akar mint ahogy kijön.Tetejébe nekem még az is volt a bajom,hogy nagyon helyesen akartam mondani és gyorsan hogy ne kelljen rám várni míg kinyögök valamit..na akar aztán gondolhatod!

Most már nem foglalkozom vele mit hogy ha nem értik majd visszakérdeznek mit akartam...bár ehhez el kellett telnie sok időnek hogy így fogjam fel.

Minnél többet beszélsz annál könnyebb lesz,csak ne stresszelj mond úgy ahogy jön...megértik nyugi!:):)

2014. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Talán nekem is az a bajom, hogy mindent helyesen akarok mondani, és ahelyett, hogy csak mondanám ami eszembe jut, elkezdek azon stresszelni, hogy hogyan helyes.

Csak tényleg félek, mert az a 3 hét borzalmas volt. Azért 2 hónap jóval több, remélem sikerül magam túllendíteni ezen a hülyeségen:)

Köszönöm, hogy írtatok!

2014. júl. 7. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!