Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a mondat? (...

Mit jelent ez a mondat? ( Rövid, ANGOL)

Figyelt kérdés

There’s this satellite movie I was trying to time-record,but for some reason it wasn’t working, and I panicked.



Külön külön értem... de nem tudom egybe rakni.

Előre is köszönöm annak,aki rám szán 1 percet:)


2014. júl. 11. 00:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Hmm hát nem vagyok biztos benne de ha a 'satellite movie' tv műsort akar jelenteni(pontosabban tv-ben leadott filmet) a 'time-record' pedig ennek a filmnek a rögzítését(akár VHS akár DVD), akkor ugyebár: 'Van ez a tv műsor amit próbálkoztam felvenni, de valamiért nem működött én meg bepánikoltam(gondolom mert nagyon fontos lett volna neki felvenni)'

Valami ilyesmire tippelnék, de mondom a két fogalom jelentését(pont amiben a lényeg van) nem tudom csak próbáltam józan ésszel kikövetkeztetni.

Remélem tudtam segíteni :)

2014. júl. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Time-record azt jelenti, hogy előre beállítod a videót, pontosan hány órakor kezdje felvenni a tv-ben sugárzott műsort. Ez még a VHS korában volt aktuális :) Tehát pl. tudtad, hogy nem leszel otthon, amikor adják a filmet, ezért beállítottad a videót, hogy X óra X perckor kezdje a felvételt és Y óra Y perckor hagyja abba.


A mondat tehát azt jelenti:

Van ez a film, amit szerettem volna felvenni, de valamiért nem sikerült és bepánikoltam.

2014. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!