Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú nyelvvizsga sikerülhet?

Felsőfokú nyelvvizsga sikerülhet?

Figyelt kérdés
8 évig tanultam általános suliba az angolt, és 8. ba sikerült is a középfokú. 9.-be viszont az új sulimba kicsit gyengébb volt az angol tanítás, és érzem hogy kicsit visszafele fejlődtem. Ha most nyáron ráállok az angolra sikerülhet a felsőfokú? Hogyan lehetne magolás nélkül felkészülni rá?

#nyelvvizsga #felsőfokú nyelvvizsga #nyelvvizsga tippek #nyelvvizsga C1 #sikerülhet a nyelvvizsga?
2014. júl. 20. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Ne akarj még felsőfokút tenni, hova sietsz? Ahhoz az élet ismerete is kell, olyan szókincs olyan témákról, amik nem esnek bele egy 15 éves éredklődésébe és napi gyakorlatába. Olvass sok újságot, könyveket különböző témákban, műfajokban, stílusokban, szótározz, nézz szintén különböző filmeket, és ha tudsz, chatelj anyanyelvűekkel.
2014. júl. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Konkrétabb könyvet tudnál írni, ami jó egy nyelvvizsgára felkészülni?
2014. júl. 22. 10:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Bármelyik híresebb tankönyvcsalád Advanced (C1) kötelete megfelel, Headway, New English File, de önálló tanuláshoz be kell szerezni a hanganyagot is meg a tanári könyvet is a megoldások miatt. Aztán mégiscsak kell egy tanár legalább rövid időre a társalgáshoz és a levelek értékeléséhez.
2014. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szóbelire nagyon ajánlom az "1000 Questions 1000 Answers" című könyvet.

Meg sokat kellene gyakorolni a hallás utáni szövegértést,ezért szerintem sokat hallgass BBC-t otthon,minden nap.A magnót én tanárral gyakoroltam,aki hozott feladatot,de te egyedül akarsz gondolom készülni.Ezért küldök pár oldalt. [link]

[link]


Az írásbelin én Origón voltam (szóbelin is),de oda is jó ha minél több szót tudsz,a szóbeli témák részben oda is jók,meg kell véleményednek lenni sok mindenről,a levél témák,meg esszé témák is olyanok.

De írásbelihez sok könyv van.Nem tudom milyen vizsgát akarsz,de konkrétan egy eurosat küldök,ahol tippek vannak:

[link]

[link]

[link]

[link]

Az origónak is van könyve:

[link]


Ha van kérdésed még,írhatsz.

Én Origónál csináltam egyébként,de nem tudom te hol akarnád (mert az is sokat számít ha készülsz)

2014. júl. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. ECL en voltam közèpfokùzni is ès szerintem felsőre is oda megyek majd. .
2014. júl. 23. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!