Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem sokára elkezdek latint...

Nem sokára elkezdek latint tanulni és érdekelne hogy mennyire nehéz nyelv? Nehezebb tanulni mint a németet? (eddig németet tanultam ezért ez a példa).

Figyelt kérdés

2014. júl. 22. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Állítólag, olyan nehéz, mint a német (én csak olaszt, angolt és latint tanultam, ezek közül a latin jóval nehezebb), egy németes osztálytársam mondta. Annyi különbség várható, hogy élőbeszédben nem hinném, hogy fogjátok használni, csak latinról magyarra fordítás lesz.
2014. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ivcs ***** válasza:
50%
ha önszántadból kezded el tanulni, azt mondom, válassz másik nyelvet, nagyon szar, és még csak hasznát sem veszed /már ha nem orvosnak vagy jogásznak készülsz.../
2014. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem önszántamból választottam hanem kötelezően tanulom majd gimiben :)
2014. júl. 22. 18:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Nehezebb, több benne a ragozás. Jó gimibe járhatsz, sajnos nagyon kevés helyen kötelező már a latin.
2014. júl. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell izgulni miatta. Szép, logikus, áttekinthető nyelv. Ráadásul az ókori kultúrába is bevezet. Örülök, hogy tanulod majd.
2014. júl. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!