Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz hangsúlyt hogyan jegyezz...

Orosz hangsúlyt hogyan jegyezzem meg?

Figyelt kérdés
Gyakran nehezen megy a megfelelő hangsúlyozás, ráadásul nem is ékezetesen tanulom a szavakat, hanem Memrise-on keresztül. Ti hogyan jegyzitek meg hogy hol van a hangsúly az adott szóban?

2014. júl. 26. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Kiejtéssel tanulom meg. Új szavaknál a szótár hangsúlyjelölését is felírom magamnak.
2014. júl. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! :) Én azt tanácsolom neked, hogy eleinte mindenféleképpen ékzetesen tanuld meg a szavakat. Nagyon sokat segít, ha tudod, hol van a hangsúly, mert így saját magadtól rájöhetsz a kiejtésre, az alapvető nyelvtani szabályok ismeretében :) A neten találsz online orosz-magyar szótárt. Ha oda beírod az adott szót, akkor a jelentés mellett, az ékezetes formát is megkapod. :)


Bár még én is kezdő szinten vagyok, ha esetleg van még valami kérdésed, nyugodtan írj! :) Van egy csomó anyagom is az orosz nyelvtanuláshoz, ha érdekel :)

2014. júl. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Minden új szónál külön meg kell jegyezni a hangsúlyt, egy idő után rá lehet érezni, de nem nagyon van szabály hangsúlyra. Csak egy-kettő. Én oroszt tanítok amúgy, írjon privátba akit érdekel.
2014. júl. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!