Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 hét alatt társalgási szinten...

2 hét alatt társalgási szinten megtanulni franciául?

Figyelt kérdés

Lehetséges ez? Kb az álom melómhoz kéne. Jelenleg csak angolul beszélek közép szinten.


Egyik multinál szerződések ellenőrzése, stb.



2014. júl. 29. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Te is nagyon jól tudod, hogy ez lehetetlen.

Sajnálom, hogy emiatt esetleg nem kapod meg álmaid munkáját, de két hét alatt még tíz mondat hogyanját és miértjét sem lehet megtanulni. Ha esetleg meg is értesz néhány szót abból, amit Neked mondanak, válaszolni már nem tudnál - sajnos - a feltett kérdésekre.

Nem kaphatnál (ha egyébként megfelelnél a munkára) esetleg egy kb. fél éves haladékot? Azzal már lehet kezdeni valamit, bár "társalgási szintről" még akkor sem beszélhetünk. Legfeljebb megérted az egyszerűbb dolgokat. És már az is valami...

2014. júl. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehetetlen. A francia amúgy sem valami könnyű, főleg az angolhoz képest, vegyük csak azt, hogy igéket kell ragozni, a kiejtés is elég bonyolult egy kezdőnek.
2014. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kéttannyelvűben végeztem, 2 hét (vagyis 10 tanítási nap alatt) jutottunk el oda (heti 20 francia órával) hogy egyáltalán nagyjából el tudjunk mondani 5 mondatot magunktól. És akkor igéket még nem ragoztunk, egy igeidőt tudtunk, stb...

Szóval ez sajnos lehetetlen. A francia nem könnyű nyelv, még akkor sem, ha van mellette angol középszintű tudásod.

2014. júl. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Most látom, hogy a szerződések ellenőrzése is a feladataid közé tartozna...

Tudod, mennyi idő kell a jogi és egyéb szakmai nyelv elsajátításához? Minimum - nem hazudok, minimum! - két év, de csak akkor, ha Franciaországban tanulsz, és az alapjaid már megvannak!

Azt hiszem, erről a szép álomról egyelőre le kell mondanod... :-(

2014. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetséges:D Én 2 éve tanulok franciául, de teljesen elveszettnek érzem magam:DDD
2014. júl. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne csüggedj, ötöske, ha valamivel problámád van vagy valamit nem értesz, kérdezz nyugodtan!

Egyébként pontosan ezért írtam, hogy egy ilyen munka elvállalásához az alapok UTÁN kell még legalább két év tanulás. Nem is értem, hogy gondolta ezt a kérdező.

És most nem csak a francia, hanem bármilyen más, "könnyűnek mondott" nyelvhez is varázslat kell, hogy két hét alatt akár csak fogalma is legyen valakinek róla, nemhogy "társalgási szintje"...

2014. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehetetlen. Ha kiköltöznél egy francia nyelvű területre és két héten keresztül éjjel-nappal azt magolnád, akkor se. Én gimnáziumban azt tanultam második nyelvként, de így 4 év tanulás után se igazán megy, kb. egy óvodás szintjén beszélem.
2014. júl. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!