Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nincs r jelölve fonetikusan...

Ha nincs r jelölve fonetikusan az angolban, azt semmikor nem ejtjük?

Figyelt kérdés
Röviden, néhány példával elmagyaráznátok?

2014. aug. 2. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
mire gondolsz pontosan?
2014. aug. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
board, door, where, heart, de még a four nál sem jelez r-t
2014. aug. 2. 09:10
 3/5 anonim ***** válasza:

A UK angol nyelegeti el az 'r'-eket. Ha mássalhangzó jön utána kiejtésben, akkor elnyelődik, ha magánhangzó jön utána kiejtésben, akkor nem. Ez egy szó belsejében ugyebár elég kötött (pl. "board"). Viszont ha a szó végén van az 'r', akkor változik attól függően, hogy mi jön utána a mondatban. A szabály ugyanaz, csak ami utána jön az kezdődhet magánhangzóval és mássalhangzóval is kiejtésben. Ezért van a UK kiejtésnél a szótárban zárójelben az 'r' akkor, amikor az a szó végén van.


A US angolban meg mindig ejtik mássalhangzó előtt is. Szótárakban is ezt láthatod.


Ezek a tanulandó változatok.

2014. aug. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
persze, mert a brit angolban nem is ejtik. az amerikaiban viszont kiejtik az r-t. Amúgy nekem elég nagy szótárom van, és mind2 kiejtés ott van egymás után. először a brit, utána az amerikai. én mindig kiejtettem az r-t "amerikaiasan", és nem szóltak érte még gimiben sem.
2014. aug. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az is igaz, amit a másik válaszoló, sőt sokszor az r-t a következő szóval ejtik ki.
2014. aug. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!