Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik a tapasztalatok BME-s...

Mik a tapasztalatok BME-s középfokú szóbeli nyelvvizsgával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Milyenek a vizsgáztatók, nagyon szívatni akarnak vagy inkább próbálnak segíteni? Nagyon nehezek a tételek, nagy az elvárás? Hány perces kb. a vizsgarész? Hosszan kell beszélgetni a szituáció során? Milyen szituációs feladatok fordulhatnak elő? A hallásutáni része milyen? Ilyesmikre gondolok, kérlek osszátok meg velem akármilyen élményeteket ezzel kapcsolatban! Nem sokára megyek nyelvvizsgázni és nagyon félek...

2014. aug. 18. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Ugye a BME-n (mint a normális nyelvvizsgákon) a vizsgáztatóval kell beszélned. Nagyon aranyosak és segítőkészek, tudják, hogy izgulsz próbálják oldani a feszültséget. Nem szivatnak egyáltalán, sőt a szituációs feladatnál nagyon észre lehet venni, hogy próbálnak segíteni, ötleteket adni. A szóbeli 15 perc kb, 3 feladat van, első egy személyes beszélgetés adott témáról, a második az önálló témakifejtés a harmadik feladat pedig a szituációs feladat.

A szituációs feladatnál általában valakit meg kell győzni valamiről (pl. járjon veled sportolni) vagy valamit le kell szervezned (pl. nagymama születésnapját) és vannak szempontok, amiket figyelembe kell venni, és bele kell tenni.

A hallás utáni szövegértés picit nehéz, mert azért ütemes tempóban mondják a dolgokat. De 2x meg lehet hallgatni.


Egyébként melyik nyelvből mész?

2014. aug. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
angolból:)
2014. aug. 20. 22:44
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem egyéntől függ.
2014. aug. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Én kedden megyek szóbelizni és én is nagyon ideges vagyok. De azt hallottam hogy rendesek a vizsgàztatók. Állítólag 15perc az egész. Én attól tartok hogy belépek a terembe és elfelejtek mindent. A szituàciós feladattól félek a legjobban mert arra nem nagyon tudsz felkészülni. Remélem hamar és sikeresen túl esünk rajta. Sok sikert kívànok!!!
2014. aug. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!