Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz tanuláshoz milyen...

Orosz tanuláshoz milyen könyveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Alapoktól a felsőfokig szeretnék eljutni. A Kljucs 1-2 megvan. 1000 kérdés 1000 válasz szintén. Továbbá még tervezem a "Beszéljünk oroszul!" c. könyv beszerzését is, illetve érettségi feladatok oldását, közép-és emelt szinten egyaránt.


+ Megvan a PONS Orosz nyelvtan röviden és érthetően c. könyve.


Mást? Mit vegyek még?



2014. aug. 22. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Sztem még a šág sa šágom c könyvet. Ha nem ez a címe akk vmi hasonló. Amugy nemrégiben megjelent az akadémiai kiadónál két, egy orosz-magyar és egy magyar-orosz KÉZIszótár azt még érdemes lenne megvenned.
2014. aug. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez pont elég, nem kell több könyv.
2014. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-nek: a Sagza fontos, mert a Kulcs könyv nagyon könnyű, utána az 1000 kérdés viszont nehéz lesz. A Kulcs könyvben minimális a párbeszéd, minimális az olvasmány, nem mellesleg a nyelvtan oroszul van... A Sagza sagom legalább magyar nyelvű, legalábbis az első része. Jó a Kulcs egyedüli tanuláshoz, utána a Sagza sagom, mert akkor már van egy kis alap.
2014. aug. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Beszéljünk oroszul Havronyina könyv mellett Havronyinának van egy orosz nyelvtani gyakorlókönyve. Ez nagyon szuper, mert témánként van benne a nyelvtan, így csoportosítva lehet gyakorolni belőle.

Én is magamtól kezdtem, folytattam, mert a csoportom megszűnt. Nekem az ált. isk. sorozat van meg, a Kulcsot nem szeretem, a tanfolyamon ebből tanultunk, de az nekem könnyű volt, Sagza sagomot és a Ponst vettem át. Sajnos így egyedül hiányérzetem van, a beszéd nem fog menni, a nyelvtanra hajtok. Az ált. isk. orosz sorozattal nem végeztem, jelenleg a 6. osztályba járok. :)

2014. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!