Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME (középfokú angol, komplex)...

BME (középfokú angol, komplex) nyelvvizsgáról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2014. aug. 24. 16:24
 1/7 anonim válasza:
Szia! Több mint 3 éve csináltam már, de leírom. Először is ez volt életem első igazi vizsgája és nagyon izgultam is. Az írásbelit egy nagy előadóban írtuk kb. 180-an és a hallásértés kegyetlenül nehéz volt (rossz volt az akusztika). A szövegértés nem volt olyan bonyolult, de pl.: a fordítás nekem akkor 15 éves fejjel elvont témájú volt. De a szótár sokat segített. A fogalmazás témájára nem emlékszem már, de nem okozott szerintem különösebb gondot. A szóbeli számomra kegyetlen volt: előtte még szinte meg sem szólaltam angolul. Utazást húztam, szóval semmi bonyolult nem lett volna, de már megszólalni is alig mertem. A vizsgáztatók nekem barátságtalanok voltak és az ablak nyitva volt (főút mellett) szóval engem nagyon zavart. Ezek saját tapasztalatok, másnak lehet teljesen mást volt (én ezelőtt 4 évig tanultam suliban angolt és meglett elsőre)
2014. aug. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én idén márciusban nyelvvizsgáztam a BME-n. Nekem pozitív élmény volt. A magnóhallgatásnál nehezebbre számítottam, a gyakorlókönyvben nagyon nehezek voltak a szövegek, a vizsga előtt teljesen el voltam keseredve. A vizsgán viszont sokkal könnyebb volt, hamar ráállt a fülem pedig tényleg visszhangzott a terem. Az olvasott szövegértés könnyű volt. A levéltémám az volt, hogy egy társkereső cégnek kellett írnom megadott kritériumok alapján. (mutatkozzak be, milyen társat keresek, kizáró ok-e a partner káros szenvedélye).


A szóbelin nagyon izgultam. Az első percekben alig tudtam megszólalni. A vizsgáztatók nagyon kedvesek voltak és biztattak amennyire lehet. 2 vizsgáztató volt bent. Az egyik tette fel a kérdéseket, a másik csak jegyzetelt.


Szerintem a feladatok egyébként könnyűek voltak, én kicsit nehezebbre készültem. Nem a nyelvtani dolgokra mentek rá, hanem, hogy tényleg érted-e amit hallasz, olvasol és legalább hétköznapi módon meg tudsz-e szólalni.

2014. aug. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is BME B2 komplex nyelvvizsgát csináltam, ami akkreditált szóval mindenhol elfogadják. A listeningnél az volt a baj, hogy egy nagyobb előadóban ültük, kb. 30-an és a kis magnó nagyon recsegett, a szöveg pedig egy kicsit nehezebb volt mint amire számítottam. De a writing rettenetesen egyszerű volt, azt hittem a listening után ez is nehezebb lesz a vártnál, de nem. A tanárommal rengeteget gyakoroltam a szóbelit is, úgyhogy sima ügy volt.


Ha eleget készülsz, pl. előző vizsgafeladatokat kitöltesz és egy hozzáértővel kijavíttatod plusz gyakorlod a szóbelit a középszintű szóbeli érettségihez hasonló témákkal, akkor meglesz.

2014. aug. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szia! Én holnap megyek szóbelizni és nagyon izgulok. Úgy hallottam az egész vizsga kb.15 perc. Remélem hogy sikerülni fog és hogy a vizsgàztatók rendesek lesznek. Sok sikert Neked!!!!
2014. aug. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti vagyok. Ha tudsz minden kérdésre megfelelően válaszolni, tudsz rendesen beszélni a témákról, akkor nem is lesz 15 perc. Egyébként nekem nagyon rendesek voltak a vizsgáztatóim, nem kell emiatt izgulni! Legyen mindenre válaszod, nem kell feltétlenül az igazat mondani, hazudj nyugodtan, ha éppen más nem jut eszedbe, ez nem fontos.
2014. aug. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ,hogy írtatok,igazán hasznos volt mindenki válasza!! <3

Én ha minden igaz ősszel megyek majd:)

2014. aug. 25. 20:17
 7/7 anonim válasza:
Én tegnap voltam, a nő aki jegyzetelt olyan volt mint aki egyfolytában 'méreget a szemével '. A mâsik akivel beszélgettem az meg olyan kimért volt. Nem tudom hogy sikerült-e. Remélem hogy igen, mert mégegyszer nem szeretnèk menni. Pénteken megyek magnó hallgatásra és írásbelire.
2014. aug. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!