Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a néhány angol...

Mit jelent ez a néhány angol kifejezés, szó?

Figyelt kérdés

Ezek egy focival foglalkozó oldalról származnak. Soknak sejtem a jelentését, de nem egyértelműek. Meg vannak olyan kifejezések amik a szótárban nem találok. Köszönöm előre is a segítséget


1. Hit woodwork

2. Tackle

3. Attacking down the left

4. Attempt crosses often

5. Direct freekick

6. Defending against long shots

7. Offside

8. Set piece

9. Play the offside trap



2014. aug. 28. 23:37
 1/7 chtt ***** válasza:

Ami biztosnak tűnik:


1. kapufát lő

2. szerel

5. közvetlen szabadrúgás (szemben az indirect free kickkel, ami ugye a közvetett)

7. les

9. lestaktikára játszik


Ami tipp:


3. támadás a baloldalon

4. gyakran keresztezi a támadásokat (pl. Feyenoord:)))

6. védekezés a hosszú lövések ellen


És ami teljes homály:


8. azt hittem, valami felállás vagy taktika lesz, merthogy "set", de a Wiki azt írja (amennyire értem), ez az, amikor újra játékba hozzuk a labdát (*fejvakarás*)

2014. aug. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 chtt ***** válasza:

Hm, mégiscsak stratégia leszen, de nem tudom, mi a magyar kifejezés rá. Fociértők?

"any planned strategy that a team uses after play is restarted with a free kick, penalty kick, corner kick, goal kick, throw-in or kickoff."

azaz kb. az a stratégia, amit egy csapat alkalmaz a labda újra játékba hozása után szabadrúgáskor, büntetőrúgáskor, szögletnél, gól után, bedobásnál vagy kirúgásnál.

2014. aug. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a rögzített helyzetre gondolnak
2014. aug. 29. 18:22
 4/7 chtt ***** válasza:
Hiszek Néked. :)
2014. aug. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként szoktál tippmixelni vagy neten fogadni, vagy csak van egy kedvenc csapatod?
2014. aug. 29. 23:41
 6/7 chtt ***** válasza:

Nem, már nagyon régen kinőttem a fociból, utoljára ifjonckoromban tudott lekötni (csak hogy el tudj helyezni valahová, nekem még Beckenbauer és Gerd Müller voltak a nagy kedvencek:). Annak idején Vasas drukker voltam, szerintem még manapság is piros-kék szív dobog a keblemben, de mint mondtam, nemigen foglalkozom vele.

:)

2014. aug. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja értem
2014. aug. 30. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!