Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » He doesn't fancy ... The room...

He doesn't fancy ... The room in a week a. To paint b. to be painted c. Paint d. Having to paint A jó megoldás a D- de nem értem miért van ez. Mit jelent a mondat? Nem képzelte hogy ki kell festenie a szobát egy héten belül?

Figyelt kérdés
2014. aug. 29. 11:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nemcsak azt jelenti a fancy, hogy elképzelni, hanem azt is, hogy kedvelni vagy kedve van valamihez. Ez esetben -ing-gel áll. Pl Do you fancy going to the cinema? Tehát nem fűlik a foga ahhoz, hogy ki kell festenie a szobát.
2014. aug. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A having to paint is bekavart nekem.

-Másik: She can't help wanting to be thought pretty.

Nem értem a jelentését ennek a mondtanak se.

Azt észrevettem , hogy az ige után , itt a help, ing-t kapott az utánna következő ige. erre van valami szabály hogy megértsem?

2014. aug. 29. 12:43
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez egy meglehetősen terpeszkedő mondat, ami csak a feladatírók agyából tud kipattanni. Nem tudja megállni, hogy ne akarja, hogy szépnek gondolják. Ez magyarul is borzalmasan hangzik, de magyarul legalább összetett mondat, nem egy tagmondat az egész. A can't help szintén ing-es alakkal áll.
2014. aug. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

2000_feladat_B_tip_nyelvizsgahoz, ebben szerepel.

Szeretnék középfokú angol nyelvvizsgát szerezni jövőre, ezert most tesztek töltök ki, és belebotlom akadályokba.

Köszönöm a segítséget!

2014. aug. 29. 13:30
 5/15 A kérdező kommentje:

should you see him,please give him this parcel.

Mi ennek a mondatnak a jelentése?

Én azt hittem hogy May.

a.May b.Would c.Should d.Must

2014. aug. 29. 15:45
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha véletlenül látnád. Ez egy kifejezés, esetlegességet fejez ki. A szórendje is érdekes, hiszen fordított.

May you see-nek semmi értelme nem lenne.

Nem érdemes olyan vizsgára menni, ahol nyelvhelyességi feladat van, inkább válassz egynyelvűt, amiben nincs. Ez a könyv egy elavult, latinos-németes nyelvoktatási stílus, ami szöges ellentétben áll a kommunikativitással. Ezek a sosem használt szerkezetek tényleg arra mennek rá, hogy mit nem tud a tanuló, nem arra, hogy mit tud.

2014. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nekem ez az első tesztkönyvem.Persze a net tele van tesztekkel, de mindenképpen végig akarom vinni.

Érdekes amit mondasz , hogy elavult egy valami ez a könyv.

réginek-régi,az igaz.

A catch up with, és a catch someone up az miben tér el egymástól?

You should try to catch the others...(A)

a.up

b.up with

c.ahead

d.from

2014. aug. 29. 16:53
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettő ugyanazt jelenti, hogy utolérni, ez az online szótár a bizonyíték, hogy with-zel és with nélkül is lehet: [link]

[link]

Használj online értelmező szótárakat, a kedvencem a dictionary.cambridge.org. Ezzel a könyvvel az is baj, hogy mesterkélt, nem valós nyelvállapotot tükröz, mint a melékelt ábra mutatja. Szerintem hasznosabb nyelvi tevékenységtől veszi el az idődet. A modern vizsgákon amúgy sem mondatalapú példák vannak, hanem szövegalapúak.

2014. aug. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

kérdés:

Have you corrected the mistakes in your homework?

a.I am sorry, I am forgot to.

b.I am sorry , I have forgotten.

c.I am sorry I haven't forgotten

d.I often forget it.

( A) ez azért az A , mert az adott szituációban már nem tudom megcsinálni a házi feladatot? (gondolom a tanár kérdezi)

Ha viszont egy haverom kérdezi ezt akkor nem lehet a B-megoldás?

2014. aug. 29. 20:29
 10/15 A kérdező kommentje:

Ez sem tiszta:

he is ......come to the party

a.maybe

b.probably.

c.likely.

d.probable.


A d vicc akar lenni, de én rávágtam a probably-t.

Miért tettem rosszul?

2014. aug. 29. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!