Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legegyszerűbb nyelvvi...

Melyik a legegyszerűbb nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
A főiskolai felvételihez szükségem lenne B2es angol nyelvvizsgára, május-júniusig kellene ezt megszereznem,az angol tudásom olyan alap és közép között van, ami nagyon gyenge nekem a levélírás, soha nem írtam még magamtól levelet, nem tudom elkezdeni egyszerűen. A szövegértésem, 50-60% (középfokú érettségi feladatokkal) körül van. A nyelvtani része meg olyan 30% körül mozgott. Ennek tudatában melyik nyelvvizsga lenne a megfelelő számomra? Nekem teljesen mindegy, hogy gyengébb erősebb, felvételihez mindegyik megfelel, és esetleg hogy tudnék gyakorolni pl levelet írni? Egyedül feltudok ennyi idő alatt készülni?

2014. aug. 31. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
A főiskolai felvételihez nem érsz rá május-júniusig, csak talán április elejéig, mert júliusban kell benyújtani a felvételihez a vizsgabizonyítványt és az kb 2 hónap. Fel tudsz készülni, ha akarsz, ha heti többször több órát foglalkozol vele. Ezen az eredményen még bőven van mit javítani, hiszen a középfokú nyelvvizsga jóval nehezebb, mint az érettségi. Ha nem megy a nyelvtan, válassz egynyelvűt, amin nincs nyelvtani feladat. Ilyen a cityandguilds és az euro. A honlapjukon van a leírásuk, mindkettőnek vannak saját felkészítőkönyvei. De neked jó lenne még valamilyen tanfolyamra vagy magántanárhoz járni, mert nem vagy még a B2 közelében. Ha a középszintű érettségit legalább 80%-ra meg tudod írni, akkor érdemes elkezdeni a középfokú nyelvvizsgára készülni. Levélíráshoz a biblia Némethné Hock Ildikó: Angol levelezés című könyve kifejezésekkel, feladatokkal, levélmintákkal. Az írásnál az a lényeg, hogy a megadott szempontokat teljesítsd, a különböző típusú leveleknek, pl érdeklődő, panasz, vélemény megvannak a maguk szokásos formulái. Használd az [link] -t, mert akármilyen szinten vagy, fejleszti az összes készségedet, szókincsedet, nyelvtant magyarázatokkal, és még szórakoztató is.
2014. aug. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Próbáltam már nyelvtanárt, de az csak annyiból állt, hogy hetente 1x elmentem hozzá egy órára(csak ennyit ért rá) kiadott nekem feladatokat, és visszamentem és kijavitotta meg megpróbálta elmagyarázni, szinte semmibe nem segített, levelet is folyton mondta, hogy írjak mert ő úgy nem tud segíteni, hát hogy írnék levelet ha szinte egy mondatot alig tudok összerakni? és ő már elvárta tőlem, hogy írjak egy komplett 18soros levelet.

Én tudok napi 2-3 órát is angolozni, csak teljesen elmegy a kedvem attól ha ránézek egy szövegre pl, és két szavanként írjam ki a szót mert nem ismerem néha még alapszinten is, és semmi eredménye nincs a sok tanulásnak.

2014. aug. 31. 21:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Az elején így fog menni, hogy kétszavanként írsz ki egy szót. A nyelvtanulás nagyon időigényes. Szótározni kell, azt újra és újra átolvasni, cédulákon is lehet magadat kikérdezni, a kiszótározott szövegeket újraolvasni, aprólékos munka. Vannak olyan szerencsések, akikre ragad, akik nem ilyen szerencsések,azoknak ez marad. A levélírást az érettségihez is meg kell, hogy tanítsa az iskolai tanárod. A tankönyvekben is szoktak lenni mintalevelek.
2014. aug. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!