Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » DIPLOMAMENTŐ PROGRAM! Valaki...

DIPLOMAMENTŐ PROGRAM! Valaki volt már esetleg szintfelmérő vizsgán? Várom a tapasztalataitokat!

Figyelt kérdés

#Diplomamnető
2014. szept. 10. 14:05
 1/7 slam ***** válasza:

Itt rengeteg kérdést és választ találsz a diplomamentő Program kapcsán:

[link]


Különben egyszerre csak egy tanfolyamra jelentkezhetsz. Dupla annyi jelentkezést fogad el a rendszer mint amennyi hely van. A szintfelmérő alapján kapsz egy pontszámot, amit a program szervezője (OFA) max. 10%-al megnövelhet, ha regisztrált álláskereső és/vagy olyan régióban élsz ahol a munkanélküliségi ráta magasabb az országos szintnél.

Az így összeálló végső pontszám adja meg a bekerülési sorrendet. A legmagasabb pontszámúak kerülhetnek csak be.

DE! A jelentkezők kb. 40-50%-a meg sem üti a bekerüléshez szükséges B1 szintet!

Ezért célszerű még jelentkezés előtt kitölteni egy szintfelmérőt. pl ezt:

[link]

Ha nem jön össze a B1 szint, kár jelentkezni, mert az alatt senkit nem vehetnek fel. (Vagy ha még is felvennének az neked lesz rossz, mivel kicsi az esély, hogy adott képzéssel összejön a középfok. Már pedig, ha nem jön össze, akkor vissza kell fizetni a képzés díjának minimum 50%-át!)

2014. szept. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos két szakmai középfokú nyelvvizsga kell a diploma megszerzéséhez. Angolból van alapfokú nyelvvizsgám, viszont rengeteget felejtettem. Tanfolyamon tanultam angolt régebben és 3-4 hónap alatt a semmiről jutottam el addig, hogy sikeres legyen az alapfokú nyelvvizsgám. Az elmúlt egy évben németet tanultam.
2014. szept. 11. 18:56
 3/7 anonim válasza:

Tegnap voltam egy diplomamentő szintfelmérőn.

A szóbeli rész egyszerű volt képleírással és magadról való pár mondatból. (10 pont)

A magnóhallgatáson 2 szöveg meghallgatása volt 3szor-3szor. Az elsőnél kérdésekre kellett válaszolni igaz-hamis-sal. A másodiknál ABC válasz közül kellett kiválasztani a helyeset. (20 pont) A szövegek nem voltak nehezek.

Az írásbeli résznél 50es teszt (5 válaszlehetőséggel!!!) és 2 szöveg értelmezés utàni ABC válaszok.(50+20 pont) Ez egy középfokú nyelvvizsga szint volt.

A sikeres eredményhez 70%os tejlesitmény kell!


Véleményem szerint, ha megfeleltem volna az irásbeli részén, a jövő héten elmehetnék nyelvvizsgázni!!!Nem B1-es (küszöbszintü) volt a felmérő, hanem közel a teljes B2-es középfokhoz!

2014. szept. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

" Vargáné Gál Viktória nevű felhasználó válasza:"


Fején találtad a szöget.


Én már járok ilyen angol képzésre, és maga a könyv is már B1-B2 szint keverve. A szavak, a nyelvtani szerkezetek, és minden más az.


Azért ilyen nehéz a bejutás, mivel a 70%-os teljesítéshez bizony kell biztos alap is.


Ez a program mindenkinek kockázat, és mindenkinek érdeke, hogy meglegyen a nyelvvizsga. Nálunk az ofás hölgy az rendesen leszidta a képző iskolát, ha valami nem volt rendben. Nagyon komolyan veszik a képzést, itt nincs lébecolás. Itt ha nem teljesítesz, akkor kirúgnak, és behajtják rajtad a képzés árát.... szóval kemény képzés, és nem összehasonlítható az előző 90 órása támopos oktatáshoz.


Annyit hozzátennék, hogy az a bűvös 50 kérdés az írásbelinél az kőkemény nyelvtant kér, és többször visszatér egy egy tananyaghoz, hogy kiszűrje azokat az embereket, akik csak tippeltek.... szóval egy igazi szintfelmérőt iratnak meg.



(persze az igazságos az lett volna, ha indítanak pár alapozó tanfolyamot is)

2014. szept. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Sziasztok!

Én is voltam szintfelmérőn. Mint kiderült, nem mindegy, hogy 120, 180 vagy 240 órásra jelentkezel. Attól függ, hogy milyen felmérőt íratnak. A szóbelin nekünk képregény volt. Igeidők helyes használatára mentek, 3 szempont alapján pontoztak.

A magnót 2x hallgathattuk meg.

Az írásbelin volt egy hosszú szöveg, utána kérdések, abcd válaszlehetőségekkel. Volt 4 cikk, utána állítások, ki kellett választani, hogy melyikre igaz, melyikben szerepelt. + levél. Baráti levél perfect-ben.

2014. nov. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Sziasztok! Utolsó válaszoló én tőled szeretnék kérdezni: írtad nem mindegyek a szintfelmérő faladatai a különböző óraszámú tanfolyamoknak..., te melyikre jelent.? Én is jelentkeztem, még ezután megyek (,és h. készüljek).

Előre is köszi.

2014. dec. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerinte nonszensz, hogy egy alpaszintű nyelvtudást kérnek, és olyan a felvételi teszt, mintha már eleve középfokú nylevvizsgára mennél. Pont az a lényege ennek az egész nagy sz@rságnak, hogy a tanfolyamon készítsenek fel alapszintről középszintre.

Én írtam az adott iskolának, ahova menni szerettem volna, hogy mégis milyen szintfelmérő az, ahol 3 órás a szintfelmérő? Mire a válasz, hogy nekik nincs arra idejük egy egy éves tanfolyam alatt, hogy a tanulókat felkészítsék középfokú nyelvvizsgára alapszintről, tehát kell a nyelvtudás, ők csak max a nylevvizsga kérdésekre fognak tudni téged felkészíteni...

Jaaa, hogy így állunk? Akkor minek ez az egész? Pont hogy az alapszinteseket kéne megtanítani középszintre, nem pedig a középszinteseket felkészíteni a nyelvvizsgára.

Felháborítónak tartom az egészet, valaki rohadtul jól jár anyagilag, akinek meg kellene a segítség, az megszívja!

2015. márc. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!