Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC vagy BME szóbeli nyelvviz...

TELC vagy BME szóbeli nyelvvizsgája az egyszerűbb? Elsősorban a magnóhallgatás érdekelne, de ha valaki részletes leírást ad a két nyelvvizsga szóbeli menetéről, azt is megköszönném!

Figyelt kérdés

2014. szept. 10. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Melyik nyelv?
2014. szept. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, kihagytam. Angol középfokú szóbeliről van szó
2014. szept. 12. 22:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én telcen voltam most 1 hónapja,szóval arról tudok írni.


Magnóhallgatás:az első feladatban 5 hírt fogsz hallani és 7 cím közül kell kiválasztanod a megfelelőt.Egyszer hallgatod a szöveget.

A második feladatban egy interjú lesz,10 állítással.Igaz-hamis feladat,kétszer játsszák le.

Az utolsónál 5 rövid szöveg lesz (általában van benne időjárás jelentés,termékkel kapcsolatos dolog stb) és 3 állítás közül bekarikázod,hogy miről szólt.A szöveget egyszer hallgathatod meg.


Utána jön a szóbeli "beszélgetős" része.Kapsz 20 perc felkészülési időt,miután megkapod a kis könyvecskét,amiben a feladatod van.A pároddal nem beszélheted meg.20 perc utána behívnak a terembe,ahol a szóbeli vizsga folyik.Az "út" alatt egy-két szót válthatsz a társaddal (például mondhatod neki,hogy a vitát te akarod kezdeni,másra nem lesz idő).Bementek és bemutatkoztok.Ezt nem pontozzák.

Az első részben egy prezentáció van (kedvenc könyv,előadó,legrosszabb nyaralás,egy verseny amit nyertél stb). 2 téma közül választhatsz,1,5-2 percet kell róla beszélned ( ha folyamatosan és szépen beszélsz,leállítanak ).A párod feltesz neked 1-2-3 kérdést.Majd fordítva.


Utána jön a vita.Egy cikkről kell beszélnetek.Először elmondjátok,hogy nagyjából miről szólt a szöveg.Utána elmondod,hogy ezzel egyetértesz/nem értesz egyet,kifejted,majd személyes tapasztalatokról beszélsz.Fontos,hogy oda-vissza menjen a beszéd,példádul mondod,hogy a gyerekek manapság mennyire elkényeztettek és utána rögtön megkérdezheted,hogy te mit gondolsz erről.Az a lényeg,hogy beszélgessetek egymással.


Az utolsó részben pedig meg kell szervezni valamit (például egy városnézést),vagy valamire pénzt kell gyűjteni.Ez nagyon egyszerű,megkérdezed,hogy mit csináljunk.(Shall I,we should mondatok).


Bár nem ismerem a másik nyelvvizsgát,én a telcet javaslom,mert nem vagyok egy beszédes ember angolból és ennek ellenére mégis max pontos lett a szóbelim.(Pedig nagyon féltem tőle,mert nem erősségem a beszéd)A magnóhallgatás is szerintem könnyű volt,75/60 lett,utolsó hetekben kezdtem el rá készülni.Érhető volt és nem voltak benne bonyolult dolgok.


Ha esetleg kellenek a szóbelihez prezentációs témák,vagy vitatémák,nyugodtan írj,szívesen segítek.

2014. szept. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A TELC egyszerűbb. De nem biztos, hogy megéri mindenből a legegyszerűbbet csinálni.
2014. szept. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, írok privát üzenetet! :)
2014. szept. 14. 01:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!